WP Film

Polecane

Anna Samusionek

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Data urodzenia

24.06.1971

Miejsce urodzenia

Olsztyn, Polska

Profesja

aktorka

Filmografia

Miasteczko (Irena)

Policjanci (Majka)

Klinika samotnych serc (Anka)

Prawo ojca (Angelika)

Linia życia (Sylwia Nowik)

Pitbull (serial)

Miodowe lata

13 posterunek

Och, Karol 2 (Kołodziejowa)

Joshua Mills

Dickey Wangmo

Brian Haley (Majka)

Pema Yonten (Irena)

Zakochani (Violetta Pytlasińska, asystentka Bobickiego)

Pokuszenie

Miasteczko (Irena)

Prostytutki

Darmozjad polski (Zosia)

Egoiści

Tydzień z życia mężczyzny (dziennikarka)

O dwóch takich, co nic nie ukradli (Magda)

Polska aktorka teatralna i filmowa. Znana z występów w takich serialach jak „Plebania”, „Linia życia”, „Miasteczko”.

Anna Samusionek urodziła się 24 czerwca 1971 w Olsztynie. We wczesnej młodości chciała być lekarzem chirurgiem. Jest absolwentką III LO im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie oraz Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Po studiach (PWST w Warszawie) pracuje w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Gościnnie występuje w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Na scenie zadebiutowała w roli Róży w "Upiorach" Ibsena w 1993 roku.

W telewizji zadebiutowała rolą Zosi w "Darmozjadzie polskim" (1997), filmie wyreżyserowanym przez Łukasza Wylężałka. Za drugoplanową kreację w filmie Łukasza Wylężałka, "Darmozjadzie polskim", otrzymała w 1997 r. nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.Wystąpiła także m.in. w filmach "Prostytutki", "O dwóch takich, co nic nie ukradli", "Prawo ojca", "Zakochani", serialach: "Policjanci", "Miasteczko", "Z pianką czy bez".

W 1997 roku, w zastępstwie Magdy Masny, pełniła rolę hostessy w teleturnieju „Koło Fortuny”. W 2007 roku wzięła udział w V edycji programu rozrywkowego TVN – „Taniec z gwiazdami”, gdzie wraz z tancerzem Łukaszem Czarneckim zajęła 9. miejsce.

Od 2003 do 2007 roku występowała w roli Konstancji Rozwadowskiej-Malec w serialu "Plebania". Widzieliśmy ją także w serialach: "Pitbull", "Oficer", "Kryminalni", "Oficerowie" czy "Twarzą w twarz". W 2011 roku otrzymała rolę Sylwii w serialu „Linia życia”.

Anna Samusionek była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Paweł Burczyk, a drugim Krzysztof Zuber, z którym ma córkę Andżelikę (ur. 2003 r.). Para rozwiodła się. Obecnie Anna mieszka w Choszczówce, na północy Warszawy.