Big Love

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Big Love” to polski film fabularny z pogranicza romansu i thrillera z 2012 roku, w reżyserii i według scenariusza Barbary Białowąs. Za produkcję odpowiadają Jacek Kulczycki, Krzysztof Rak, Zofia Wieczorek i Piotr Woźniak-Starak. Muzykę skomponował Mariusz Szypura, lider zespołu Silver Rocket. Piosenkę tytułową zaśpiewała Ada Szulc, uczestniczka polskiej edycji X Factor.

Emilia (w tej roli Aleksandra Hamkało) ma 16 lat, gdy poznaje o siedem lat starszego przystojnego Maćka (Antoni Pawlicki). Chłopak otwiera przed niewinną dziewczyną świat miłości i namiętności. Wkrótce Emilia porzuca rodzinny dom, by zamieszkać z ukochanym. Chłopak imponuje wychowanej bez ojca dziewczynie. Emilia dojrzewa w związku i z wpatrzonej w Maćka dziewczyny przeistacza się w piękną świadomą siebie i ciekawą świata młodą kobietę.

Zaczyna śpiewać w zespole, co zawsze było jej największym marzeniem. Pierwsze sukcesy dodają Emilii pewności siebie. Wkrótce wokół niej zaczynają pojawiać się nowi mężczyźni. Maciek nie może pogodzić się z niezależnością Emilii, czuje, że traci nad nią władzę. Namiętne love story przeistacza się w toksyczną miłość, która uzależnia jak narkotyk i nieuchronnie prowadzi do dramatycznego finału.

W filmie „Big Love” wystąpili również: Robert Gonera jako Adam, Dobromir Dymecki jako "Kudłacz", Łukasz Bugowski – Andrzej, Magdalena Pociecha – Magda, Małgorzata Pieczyńska - matka Emilii, Adam Ferency jako prokurator, Magdalena Wójcik – Bożena.

Tytuł oryginalny

Big Love

Gatunek

romans, thriller

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

10.02.2012

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Antoni Pawlicki (Maciek)

Adam Ferency (Prokurator)

Aleksandra Hamkało (Emilia)

Magdalena Lamparska (Koleżanka z klasy)

Łukasz Bugowski (Andrzej)

Magdalena Pociecha (Magda)

Małgorzata Pieczyńska (Mama Emilki)

Borys Szyc (Współwięzień)

Dobromir Dymecki (Kudłacz)

Magdalena Wójcik (Bożena)

Robert Gonera (Adam)

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku