Daję nam rok

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Daję nam rok” (ang. I Give It a Year) to brytyjska komedia romantyczna z 2013 roku. Scenarzystą i reżyserem projektu jest Dan Mazer, odpowiedzialny za kontrowersyjne komedie "Borat" i "Brüno" z Sachą Baronem Cohenem w roli głównej. Za produkcje odpowiadają Eric Fellner oraz Tim Bevan. Polskim dystrybutorem obrazu jest ITI Cinema.

Nat (Rose Byrne) jest atrakcyjna i przedsiębiorcza, Josh (Rafe Spall) to niezbyt znany pisarz ze specyficznym poczuciem humoru. Jego denerwuje jak ona śpiewa, ona wstydzi się, kiedy on tańczy. Pierwszy kryzys małżeński zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina (Simon Baker) i byłej dziewczyny Josha – Chloe (Anna Faris). Kiedy przeciwieństwa przestają się przyciągać, a prawdziwa miłość wciąż może czekać za rogiem, wspólny pierwszy rok zaczyna wydawać się nieosiągalny.

W filmie „Daję nam rok” w pozostałych rolach zagrali: Stephen Merchant, Kerry Howard – Clare, Craig Izzard – Jacob, Leon Corbin – Przechodzień, James Hare - Mąż Jenny, Martin John King – Roger, Anna Skellern – Prowokatorka, Sam Creed - Pasażer Eurostar, Paul Blackwell - Kelner na weselu, Ray Donn - Pasażer Eurostar.

Tytuł oryginalny

I Give It a Year

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

01.03.2013

Czas trwania

97 min.

Reżyser

Dan Mazer (scenarzysta)

Muzyka
Scenarzysta

Dan Mazer (scenarzysta)

Operator
Obsada
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku