Goryl Śnieżek w Barcelonie

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Goryl Śnieżek w Barcelonie” (tytuł oryginalny Floquet de Neu) to hiszpański film, łączący w sobie cechy produkcji animowanej jak i fabularnej. Za reżyserię odpowiada Andrés G. Schaer, zaś scenariusz napisali Amèlia Mora i Albert Val. Muzykę skomponował Zacarías M. de la Riva.

Bohaterem filmu jest Śnieżek, wyjątkowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego – jedyny biały goryl na świecie. Jego gęste, śnieżne futro wywołuje zachwyt wszystkich dzieci, ale dla innych człekokształtnych lokatorów zoo małpiszon-albinos jest źródłem wstydu. Odtrącony i wyszydzany postanawia wyruszyć w sekretną misję do samego serca wielkiego miasta, gdzie rezyduje wszechwładna wróżka, która jako jedyna może przemienić go w zwykłego goryla.

W pogoni za lepszym futrem Śnieżek, panda i ich wesoła banda przeżyją mnóstwo przygód w malowniczej Barcelonie. Przyjdzie im zmierzyć się z gorylem rozmiaru XXXL - panem Kongiem. Czeka ich także pojedynek ze złoczyńcą zwanym Luc de Sac, który chce uwięzić białego goryla i wykorzystać w magicznym eksperymencie.

W filmie „Goryl Śnieżek w Barcelonie” w rolach głównych zagrali: Elsa Pataky - Czarownica z Północy, Pere Ponce - Luc de Sac, Elsa Anka – Nauczycielka, Anna Gras - Służąca Luca de Sac, Pablo Vázquez – Syn, Fèlix Pons – Daniel, Claudia Abate – Paula.

Tytuł oryginalny

Floquet de Neu

Gatunek

przygodowy, animowany, komedia

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

25.05.2012

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta

Albert Val (scenarzysta)

Amelia Mora (scenarzysta)

Operator

Sergi Bartroli (zdjęcia)

Obsada

Elsa Pataky (Czarownica z Północy)

Joanna Pach (Kunta)

Felix Pons (Daniel)

Pablo Vázquez (Syn)

Anna Gras (Służąca Luca de Sac)

Constantino Romero (Ron (głos))

Elsa Anka (Nauczycielka)

Pere Ponce (Luc de Sac)

David Spade (Jenga)

Manel Fuentes (Ailur)

Nathan Kress (Elvis)

Keith David (Anvil)

Christopher Lloyd (Dr Archibald Pepper)

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku