I że cię nie opuszczę

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„I że cię nie opuszczę” (ang. The Vow) to amerykański melodramat z 2012 roku w reżyserii Michaela Sucsy'ego. Scenariusz napisali Abby Kohn, Marc Silverstein oraz Michael Sucsy. Muzykę skomponował Michael Brook i Rachel Nortman.

Opowieść oparta została na prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami opowieści są Carpenterowie, którzy zawarli telefoniczną znajomość jesienią 1992 roku. Później spotykali się kilka miesięcy, a we wrześniu 1993 roku odbył się ich ślub. W listopadzie oboje ulegli wypadkowi. On doznał lekkich obrażeń, jego żonie lekarze dawali słabe szanse na przeżycie. Miała poważne uszkodzenia czaszki i zapadła w śpiączkę.

Gdy wybudziła się po 21 dniach, była inną osobą. Na skutek swoistej formy amnezji, zapomniała wszystko z dwóch ostatnich lat przed wypadkiem, także własnego męża. Zaczęła uważać go za obcego natręta. Carpenter nie zrezygnował jednak ze swej miłości. Za radą terapeutów zaczął umawiać się na randki z "nową" ukochaną.

W rolach głównych występują Channing Tatum (w roli Leo) i Rachel McAdams (Paige). W filmie pojawiają także: Scott Speedman jako Jeremy, Dillon Casey jako Ryan, Rachel Skarsten – Rose, Kristina Pesic - Lizbet, Brittney Irvin – Lena, Jeananne Goossen – Sonia, Jessica McNamee – Gwen.

Tytuł oryginalny

Vow, The

Gatunek

melodramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

10.02.2012

Czas trwania

104 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Scott Speedman (Jeremy)

Rachel Skarsten (Rose)

Rachel McAdams (Paige)

Channing Tatum (Leo)

Wendy Crewson (Dr Fishman)

Lucas Bryant (Kyle)

Jessica McNamee (Gwen)

Sam Neill (Bill Thornton)

Jessica Lange (Rita Thornton)

Sarah Carter (Diane)

Joe Cobden (Jim)

Tatiana Maslany (Lily)

Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku