search

Ostatnie aktywności

Seksmisja - tajemice komedii stulecia

piątek, 09 października 2009 14:38 | Film

Dekoracje

Pomysłowe, dopracowane w każdym szczególe. Machulski na wiele miesięcy przed pierwszym klapsem debatował. z Januszem Sosnowskim (scenografem) oraz Jerzym Łukaszewiczem (operatorem), jak ominąć kłopoty zaopatrzeniowe i stworzyć fantazyjne wnętrza. Reżyser wspomina, że dzięki temu, iż miał tyle czasu, udało się im wymyślić ciekawe rozwiązania. Na przykład zamiast kolorowej farby użyli kolorowej folii do wyklejenia dekoracji. Z kolei Łukaszewicz zaplanować. Taki sposób oświetlenia wnętrz, aby wydobyć ich niezwykłość. Machulski opowiada, że wszystko się udało, bo mimo braku materiałów, mieli czas na zastanawianie się, jak te braki obejść. Kreatywność wygrała z pieniądzem.

Fellini

Krytycy w swoich recenzjach doszukiwali się inspiracji słynnym „Miastem kobiet” Federico Felliniego. Przypomnijmy, tam bohater, grany przez Marcello Mastroianniego, trafia do gniazda wściekłych jak osy kobiet. W obu filmach pojawia się krytyka radykalnych odmian feminizmu.


Feministki

Były oburzone filmem, szczególnie te amerykańskie. Uznały film za faszystowski, szowinistyczny oraz seksistowski, i porównały go do słynnych rasistowskich „Narodzin narodu” D. W. Griffitha. Trudno nie zrozumieć racji feministek, patrząc na wykpiona w filmie Ligę Kobiet, która zajmuje się głównie krzewieniem nienawiści do mężczyzn.

Gra komputerowa

W 1991 roku firma LK Avalon napisała grę „A. D. 2044”, której fabuła była inspirowana „Seksmisja”. Zadaniem graczy było między innymi wydostanie się na powierzchnię oraz stworzenie za pomocą maszyny reprodukcyjnej osobnika rodzaju męskiego. Jeden z użytkowników, zachwycony gra, żałował. tylko jednego – że nie słychać w niej głosu Jerzego Stuhra.

Hibernacja

Kluczowa dla intrygi filmu czynność, która polega na zamrożeniu i przechowaniu bohaterów w nienaruszonym stanie przez dłuższy czas. Podobnemu procesowi uległa „Seksmisja” – niezmiennie bawi i podbija serca nowych widzów. Najlepszym dowodem na to jest, oczywiście, Złota Kaczka dla Komedii Stulecia.

Klątwa drugiego filmu

Ta na szczęście ominęła Machulskiego, który zadebiutował. rewelacyjnym „Vabankiem” (1981). Zdaniem krytyków reżyser uniknął klątwy, ponieważ bardzo starannie przygotowywał. „Seksmisję”. Ta zaś weszła na ekrany dopiero trzy lata po premierze „Vabanku”.
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Średnia ocena: Ocena 5/5 5 / 5
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~jagoda 2013-08-16 (16:40) 3 lata 14 dni 11 godzin i 31 minut temu

Akurat ta nienawisć do meżczyzn jest prawdą feministki zamiast o równoupranienie walczą aby były wyzej niz faceci. Ale wiadomo prawda w oczy kole.

odpowiedz