search

Ostatnie aktywności

Lech Majewski ożywia obraz Bruegla

środa, 05 stycznia 2011 18:33 | megafon.pl

18 marca do kin trafi film "Młyn i Krzyż" Lecha Majewskiego. Dzieło stanowi swoistą adaptację obrazu "Droga Krzyżowa" Pietera Bruegla.

Dzięki nowym technologiom reżyser pokazuje losy dwunastu postaci z obrazu. Realizacja filmu trwała 3 lata. Wykorzystano technologię CGI (obraz generowany komputerowo, technologia wykorzystana m.in. w "Labiryncie Fauna" i "Avatarze") oraz przestrzeni 3D.

- Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi - tłumaczy Majewski.

W rolę Pietera Bruegela wcielił się Rutger Hauer. Michael York zagrał bankiera Jonghelincka, kolekcjonera jego obrazów, a Marię - Charlotte Rampling.

Pieter Bruegel był XVI-wiecznym niderlandzkim malarzem. Zwano go "chłopskim" ze względu na tematykę jego obrazów - przede wszystkim pejzaże, zapełnione postaciami chłopskimi. Nauki pobierał w pracowni Pietera Coecka van Aelsta i u Claude'a Doriziego. Olejny obraz "Droga krzyżowa" datowany jest na 1564 roku. Obecnie znajduje się w muzeum w Wiedniu.
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Średnia ocena: Ocena 3/5 3 / 5
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~krzyżer 2011-01-08 (12:07) 5 lat 7 miesięcy 16 dni 13 godzin i 2 minuty temu

Hura!
Nareszcie! Ile można było czekać? :) Pozdrawiam i zapraszam na mój blog o krzyżach www.tabutabu.pl/blog

odpowiedz