search
powiązane
tape
fotka

Marek Kondrat

Ocena talentu:
Ocena 42/5 4.5 / 5

Ocena wyglądu:
Ocena 41/5 4.18 / 5


premiery

Ostatnie aktywności

Ile zarabiają polscy aktorzy... poza aktorstwem?

czwartek, 17 lutego 2011 11:58 | Wirtualna Polska / Tomasz Kowalczyk/ak

źródło: AKPA
Znany aktor za udział w reklamie może otrzymać nawet 1 mln zł. Kto z nich zarabia najwięcej - poza aktorstwem?

Twarz i nazwisko – to może dać niezłą kasę! Rośnie liczba artystów milionerów Czy w Polsce da się wyżyć, będąc artystą? Tak, jeśli nie pracuje się w zawodzie. Ten dowcip nie jest do końca prawdziwy. Czołówka polskich gwiazd zarabia duże pieniądze, grając często w produkcjach niezbyt wysokiego lotu. Ale prawdziwe eldorado leży poza aktorską branżą – w świecie reklamy. Kto tam zdobędzie pozycję, sukces finansowy ma zapewniony.

Tyle tysięcy, ile godzin na planie… Każdy by tak chciał!

Aktorzy nieźle wychodzą na swoim wizerunku. Znany aktor za udział w reklamie może otrzymać nawet 1 mln zł. Aktorskie gwiazdy, jeśli dadzą się skusić na udział w telewizyjnym tasiemcu, mogą liczyć na 5, 7 czy nawet 10 tys. zł za jeden dzień zdjęciowy. Przekłada się to na zarobki rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli ktoś ma wzięcie u producentów i gra w kilku serialach, jego gaże automatycznie szybują w górę. Koledzy serialowych celebrytów, utrzymujący się z etatu w teatrze, o podobnych zarobkach mogą tylko pomarzyć. Według portalu wynagrodzenia.pl, średnia płaca w tym zawodzie nie dochodzi do 3 tys. zł.

Małgorzata Foremniak, Bogusław Linda, Paweł Deląg, Marcin Dorociński… Gorące nazwiska powtarzają się od lat, bo publiczność przyzwyczaja się do swoich ulubieńców. Ich obecność w kolejnych produkcjach napędza widownię i reklamodawców. Gwiazdy muszą jednak uważać, bo dopływ świeżej aktorskiej krwi jest konieczny. Nigdy nie wiadomo, czyim kosztem zrobi karierę nowicjusz.

Kopalnią złota dla aktorów stały się telewizyjne serie. Lecz i za główną rolę w filmie fabularnym gwiazda może dostać gażę w wysokości kilkuset tysięcy złotych. To jednak cięższy kawałek chleba. Znacznie lepiej za podobną sumę zagrać w reklamie dobrze prosperującej firmy. Parę wypowiedzianych głębokim głosem zdań, kilka uśmiechów – i już. Konto powiększa się o sumę pięciocyfrową. A może i większą? Tajniki umów wiążących aktorów z bankiem czy siecią komórkową są jednak objęte ścisłą tajemnicą. Za rekordzistę, pobierającego milionowe gaże, jest od lat uważany Marek Kondrat. On sam ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza...

Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Brak średniej oceny.
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ble ble ble 2013-05-17 (23:09) 3 lata 3 miesiące 7 dni 17 godzin i 46 minut temu

każdy orze jak może. bo ile może być seriali

odpowiedz

0
0
~ryszard 2012-11-19 (20:44) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 20 godzin i 11 minut temu

Niech zarabiaja krocie ale wspaniali,sa tacy ktorych podziwiam i to jst to

odpowiedz