search
powiązane
tape
fotka

Hobbit: Niezwykła podróż

Hobbit: An Unexpected Journey, The

Waszym zdaniem: 9


premiery

Ostatnie aktywności

amstel15 amstel15 ocenił film Gracze
wojkan540 wojkan540 uzupełnił dane ogólne w Sexy Lingerie III

''Hobbit'': Światowa premiera w Nowej Zelandii! [foto]

środa, 28 listopada 2012 15:47 | informacja prasowa

fot: AP
Dziś w Embassy Theatre w Wellington w Nowej Zelandii odbyła się uroczysta, światowa premiera filmu „Hobbit: Niezwykła podróż 3D” – pierwszej części nowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona („Władca pierścieni”), zrealizowanej według prozy J.R.R. Tolkiena.

Stolicę Nowej Zelandii opanowała „hobbitowa gorączka”. Jak podaje Huffington Post, koszt premiery to 1,1 miliona dolarów nowozelandzkich (900 tysięcy USD)!Przygotowano liczący 500 jardów (blisko 460 metrów) czerwony dywan, po którym przeszli twórcy filmu, gwiazdy „Hobbita” i „Władcy pierścieni” oraz zaproszeni goście. Spodziewani byli m.in. Martin Freeman (Bilbo Baggins), Sir Ian McKellen (Gandalf) i Andy Serkis (Gollum). Tysiące fanów pragnęło wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Turyści ściągali do Wellington z całego świata!

Teraz Wellington jest na pewno „Środkiem Śródziemia”. To nieoficjalna nazwa, czy też swoisty przydomek miasta, który ma funkcjonować m.in. na znaczkach pocztowych. Jak mówiła pani Celia Wade-Brown, burmistrz Wellington, to doskonała okazja, by miasto pokazało swą kreatywność i swoje możliwości: – To dla nas wielka szansa, by zabłysnąć na oczach całego świata.Z kolei reżyser Peter Jackson, sam mieszkaniec Wellington, deklarował: – Mówię to w imieniu hobbitów, krasnoludów, elfów i orków – to miasto zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. To tutaj zaczęła się nasza podróż. I tu chcemy świętować wypuszczenie „Hobbita” w świat.

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z „Władcy pierścieni”. Scenariusz powstał nie tylko na podstawie głównej nitki fabularnej tolkienowskiego „Hobbita”. Uwzględniono także informacje zawarte w przypisach do „Władcy pierścieni”, które w powieści zajmują aż 125 stron i które rzucają światło na historię Śródziemia. Są tam odniesienia do czasów, w których rozgrywa się akcja „Hobbita”. Jackson tłumaczył: – To materiał o wiele poważniejszy, w ciemniejszej tonacji, zbliżonej do „Władcy pierścieni”. Chcieliśmy połączyć humor i wdzięk „Hobbita” z tłem nakreślonym w przypisach. Tak więc na ekrany kin powraca Bilbo Baggins, Gandalf, krasnoludy (aż 13!) i elfy oraz oczywiście Gollum. Zaczyna się nowa, wielka przygoda...„Hobbit: Niezwykła podróż 3D” w kinach w Polsce od 28 grudnia!
ZOBACZ TAKŻE:
Woli nie podawać nazwiska. Wielka kariera córki polskiego skandalisty Dołącz do ponad 32000 fanów Facebooku! Nie miał szczęścia do chirurga plastycznego...
Byli tacy piękni - tym romansem żył cały świat Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Do końca życia nie mogła otrząsnąć się z rozpaczy
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Brak średniej oceny.
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ktoś 2012-11-29 (15:00) 2 lata 9 miesięcy 2 dni 14 godzin i 49 minut temu

już się nie mogę doczekać !!!!

odpowiedz