search
powiązane
tape
fotka

Hobbit: Niezwykła podróż

Hobbit: An Unexpected Journey, The

Waszym zdaniem: 9


premiery

Ostatnie aktywności

''Hobbit'': Światowa premiera w Nowej Zelandii! [foto]

środa, 28 listopada 2012 15:47 | informacja prasowa

fot: AP
Dziś w Embassy Theatre w Wellington w Nowej Zelandii odbyła się uroczysta, światowa premiera filmu „Hobbit: Niezwykła podróż 3D” – pierwszej części nowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona („Władca pierścieni”), zrealizowanej według prozy J.R.R. Tolkiena.

Stolicę Nowej Zelandii opanowała „hobbitowa gorączka”. Jak podaje Huffington Post, koszt premiery to 1,1 miliona dolarów nowozelandzkich (900 tysięcy USD)!Przygotowano liczący 500 jardów (blisko 460 metrów) czerwony dywan, po którym przeszli twórcy filmu, gwiazdy „Hobbita” i „Władcy pierścieni” oraz zaproszeni goście. Spodziewani byli m.in. Martin Freeman (Bilbo Baggins), Sir Ian McKellen (Gandalf) i Andy Serkis (Gollum). Tysiące fanów pragnęło wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Turyści ściągali do Wellington z całego świata!

Teraz Wellington jest na pewno „Środkiem Śródziemia”. To nieoficjalna nazwa, czy też swoisty przydomek miasta, który ma funkcjonować m.in. na znaczkach pocztowych. Jak mówiła pani Celia Wade-Brown, burmistrz Wellington, to doskonała okazja, by miasto pokazało swą kreatywność i swoje możliwości: – To dla nas wielka szansa, by zabłysnąć na oczach całego świata.Z kolei reżyser Peter Jackson, sam mieszkaniec Wellington, deklarował: – Mówię to w imieniu hobbitów, krasnoludów, elfów i orków – to miasto zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. To tutaj zaczęła się nasza podróż. I tu chcemy świętować wypuszczenie „Hobbita” w świat.

Akcja filmu toczy się 60 lat przed zdarzeniami z „Władcy pierścieni”. Scenariusz powstał nie tylko na podstawie głównej nitki fabularnej tolkienowskiego „Hobbita”. Uwzględniono także informacje zawarte w przypisach do „Władcy pierścieni”, które w powieści zajmują aż 125 stron i które rzucają światło na historię Śródziemia. Są tam odniesienia do czasów, w których rozgrywa się akcja „Hobbita”. Jackson tłumaczył: – To materiał o wiele poważniejszy, w ciemniejszej tonacji, zbliżonej do „Władcy pierścieni”. Chcieliśmy połączyć humor i wdzięk „Hobbita” z tłem nakreślonym w przypisach. Tak więc na ekrany kin powraca Bilbo Baggins, Gandalf, krasnoludy (aż 13!) i elfy oraz oczywiście Gollum. Zaczyna się nowa, wielka przygoda...„Hobbit: Niezwykła podróż 3D” w kinach w Polsce od 28 grudnia!
ZOBACZ TAKŻE:
Niewygodna prawda o polskim idolu wyszła na jaw dopiero po latach Dołącz do ponad 52000 fanów Facebooku! Największe oscarowe wpadki
Jak mogli to przeoczyć? Najzabawniejsze wpadki w polskich filmach Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Kondrat wziął ślub z dziewczyną młodszą o 38 lat!
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Brak średniej oceny.
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ktoś 2012-11-29 (15:00) 3 lata 8 miesięcy 25 dni 22 godziny i 56 minut temu

już się nie mogę doczekać !!!!

odpowiedz