search

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu w kinie


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nominacja

Złote Globy

1 nominacja


Ostatnie aktywności

Requiem dla snu (2000)

Recenzja "Pamiętnik narkomanki 2"

poniedziałek, 04 grudnia 2006 17:08
Ocena Recenzenta:
Średnia ocena:
Ocena 23/5
Oceń recenzję:
No tak. Znowu się przeliczyłam. Miało być surrealistycznie, amfetamina miała z nosa ludziom wypadać, miała być orgia i generalnie narkotyczna atmosfera. A wyszedł jakiś powrót narkomanki, która pamiętnik swego czasu wydała. A to zła narkomanka była, bo nawet papierosy mamie podkradała.

Ale jeśli przymknąć oko na treść i zapomnieć o fundamentalnych patetycznych pytaniach, które paść musiały, bo to o Życiu był film, takim Prawdziwym Życiu, którego nie zna nikt poza garstką nielicznych, ale o którym każdy mówi, jakby o swoim, to film uznać można za naprawdę ciekawy. Forma znakomita, treść tandetna. Bajka o Kopciuszku tylko, że na odwrót, bo jest happy start i smutny end. O zgubnym wpływie telewizora, o narkotykach i prostytucji.

Oczywiście można o narkotykach, można nawet o telewizorze, a i prostytucja może być ciekawa, ale do takich tematów trzeba się zabierać, mając jakiś oryginalny pomysł, bo że to złe to już jakiś czas temu ustalono.

Tu pomysł był, wszak film opiera się na jakimś koncepcie, ale nie jest to koncept merytoryczny, a techniczny. Bo merytorycznie to słabe to było. Technicznie satysfakcjonujące, chociaż też bez przesady. Nie powiem, że byłam w transie, że teleportowałam się wręcz na pola pełne trawy i czułam się jak na haju. Że mnie w fotel wbiło i trzy dni spać nie mogłam, a gdy usnęłam to śniły mi się sceny z filmu. No nie - zdecydowanie tak nie było. Choć przyznać muszę, że małe sam na sam na polu kukurydzy, trawy czy w starych dobrych krzaczkach z Jaredem Leto niejednokrotnie mi się zamarzyło.

Pomijając pseudofilozoficzny wydźwięk filmu, pytania kim jestem? dokąd zmierzam? i czy ja chcę tak żyć?, to rzeczywiście film w pewnym stopniu…
Olga Strzyżewska

A TERAZ...

wyslij znajomym  Wyślij znajomym
drukuj  Drukuj
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!