search
wszystko o filmie
tape
  • Zwiastun
  • Clip
  • Tapety
  • Plakaty
  • Foto tematy
  • Galerie

repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

Ogniomistrz Kaleń - Ogniomistrz Kaleń

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Gatunek: polityczny, psychologiczny, wojenny | 103 min | Polska
Wasza ocena:  8.70/ (30 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Filma na podstawie powieści Jana Gerharda "Łuny w Bieszczadach". Okrutny obraz walk pomiędzy bandami UPA i NSZ ( ukazanymi jako ukraińscy nacjonaliści i polskie reakcyjne podziemie) a polską 'władzą ludową' po zakończeniu wojny. Ogniomistrz Kaleń...


Współautorami tej strony są użytkownicy:

kielbikp

Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~kibic52 2014-04-04 (13:51) 2 lata 4 miesiące 26 dni 6 godzin i 56 minut temu

kiedy wreszcie wydacie ten film na dvd zrekonstruowny cyfrowo .Wygląda to na wielką kurtuazję wobec Ukrainy , która nie miała ,żadnych obiekcji ,żeby przyjąć za godło herb "trójzuba" Chcę oglądać wielkie role Polskich aktorów .

odpowiedz

1
0
~ 2009-02-10 (14:13) 7 lat 6 miesięcy 20 dni 6 godzin i 34 minuty temu

glos
nacjonalisci ukrainscy nadal dzialaja, czas to zmienic

odpowiedz

1
0
~norbi 2008-04-30 (19:37) 8 lat 4 miesiące 1 godzinę i 10 minut temu

film dobry tylko gdzie go kupic?

odpowiedz

1
0
~pebe 2007-05-21 (02:18) 9 lat 3 miesiące 9 dni 18 godzin i 29 minut temu

Ogniomistrz Kaleń
Dlaczego są takie problemy z dostaniem tego filmu? Żyję już ponad 60 lat, więc oglądałem go w oryginale, w kinie. A chciałbym powtórnie obejrzeć. Film pokazuje prawdę historyczną tamtych lat. Wiem to od wujka który w KBW gonił po wojnie bandy UPA oraz teścia kolegi i jego żony, którzy stamtąd uciekli i jeszcze w początku lat 70-tych jak opowiadali to byli przerażeni. Upowcy nocami robili polowania na "Lachiw". Widział naocznie, z ukrycia gdyż rzadko kto zostawał na noc w mieszkaniu, jak banderowcy jedno małe dziecko (jeden z nich) złapał za nogi i żywcem rozerwał na pół,drugi nadział inne na sztachety płotu,natomiast ojca dzieci przybili widłami do wrót stodoły i rzucali w niego toporami tak długo, aż zabili. Nasi spod znaku NSZ czy WIN byli niewiele od nich lepsi. Dzisiaj jak słyszę, że z tych bydlaków robi się bohaterów to mnie ogarnia przerażenie. Przy okazji pozwolę sobie na pewną refleksję. Dlaczego my dzisiaj staramy się na siłę przekłamać historię. Nie chciałbym ażeby moje wnuki w szkole uczyły się takich "prawd objawionych" o tego rodzaju "bohaterach" Mnie w szkole uczono że Katyń to robota hitlerowców. Byłem święcie o tym przekonany i wykłócałem się z ojcem, który słuchał radia Wolna Europa i Londyn, oraz teściem który przyjechał jako repatriant ze Wschodu i był trochę na zesłaniu, że plotą bzdury. Dzisiaj już żaden z w/w nie żyje. Jak wyszła prawda o Katyniu to nawet nie mogłem ich przeprosić za moje głupie myślenie, a przecież to mi wpojono w szkole. Czyli strzeżmy się zakłamania szczególnie w stosunku do dzieci, bo im można wmówić dużo rzeczy, a po latach mieć uznanie lub hańbę. Natomiast filmy takie jak Ogniomistrz Kaleń, czy też Wilcze Echa warto pokazywać gdyż jest w nich oczywiście fabuła, ale są też mocnym dokumentem czasów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź