search
wszystko o filmie
tape

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu w kinie


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nagroda

Złote Globy

1 nagroda

BAFTA

1 nagroda

1 nominacja

Europejskie Nagrody Filmowe

2 nagrody


Ostatnie aktywności

Wszystko o mojej matce (1999)

Recenzja "Wszystko, o kim"

poniedziałek, 15 września 2008 15:50
Ocena Recenzenta:
Brak średniej oceny.
Oceń recenzję:
Film mimo swojej zawiłości i niecodziennego konceptu jest dostępny współczesnemu odbiorcy. Almondovar porusza problemy praktycznie z każdej półki: jest miłość, śmierć, cywilizacyjna choroba, transseksualizm, prostytucja, przeszczepianie organów.

Reżyser poukładał to wszystko w bardzo udaną całość i tak powstało nietrywialne, intrygujące dzieło. Historia głównej bohaterki zaczyna się dla nas wtedy, kiedy dla niej kończy się jakiś etap jej życia. Umiera jej syn. Zmarły notował wszystko,co mogłoby się przydać do ewentualnej książki o matce. W notesie-pamiętniku rozważa również swoje pochodzenie, które owiane jest tajemnicą.Bohaterka przegląda te notatki i nimi powodowana udaje się w podróż sentymentalną (ale i bolesną) do Barcelony. Spotyka tam dawną przyjaciółkę, która trudni się prostytucją. Pomaga jej bardzo nieśmiała, acz harda "dziewczyna z dobrego domu", która pracuje jako wolontariuszka z ludźmi z nizin społecznych. Jest jeszcze były mąż bohaterki o imieniu Lola. Opuściła go przed laty z niemowlęciem na ręku, ponieważ Lola zmienił płeć. Lecz nie do końca.

Film ciekawy, nie trąci sensacją, zero schematu i mnóstwo pełnowartościowej refleksji. Fani Almondovara nie zawiodą się, a "nowicjusze" na pewno z niecierpliwością oczekiwać będą następnej jego produkcji.
Emilka

A TERAZ...

wyslij znajomym  Wyślij znajomym
drukuj  Drukuj
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!