search

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu w kinie


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

rybka rybka ocenił film Babel
tadeusz70 tadeusz70 uzupełnił profesję w Zoe Lister Jones
tadeusz70 tadeusz70 uzupełnił www o sobie w Zoe Lister Jones
tadeusz70 tadeusz70 dodał profesję do Aisling Loftus
tadeusz70 tadeusz70 dodał dane ogólne do Aisling Loftus

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 09 lipca 2010 | animowany, dziecięce, familijny | 93 min | USA
Wasza ocena:  8.11/ (317 głosów)
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Shrek Forever to, jak zapowiadają twórcy, już ostatnia część przygód cudownie przewidywalnego, sympatycznego ogra. Tym razem twórcy zapraszają nas do poznania Shreka otoczonego gromadką dzieci, wiodącego wraz z żoną Fioną spokojne, idylliczne życie. Niekiedy tylko zakłócane przez turystów pragnących zaobserwować zwyczaje sympatycznej ogrzej rodzinki. Niestety w Zasiedmiogórogrodzie spokój nigdy nie trwa wiecznie. Zmęczony rodzinnym życiem Shrek podpisuje umowę z przebiegłym Rumpelnickim. Ogr oddaje oszustowi jedną dobę ze swojego życia w zamian za dzień bez rodziny, dzień w którym będzie znów mógł straszyć ludzi, brać błotne kąpiele i oddać się nicnierobieniu. Nieświadomy czyhającego w cyrografie haczyka bohater wystawia siebie, swoją rodzinę i znajomych na śmiertelne niebezpieczeństwo.


Nieoczekiwana zamiana miejsc - Marcin Chmielewski

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
22 lipca 2010 13:42

Na początek - zdziwienie. Shrek wiedzie stateczny żywot z dala od świata baśniowych przygód, który motywował jego poczynania w dotychczasowych odsłonach. Jest przykładnym mężem i wzorowym ojcem, oddanym przyjacielem i przywódcą stada w jednym. Tak przynajmniej się wydaje. Ale gdy przyjrzeć się powtarzanym w nieskończoność czynnościom - przewijaniu dzieci, zabawianiu Osła i jego żony, porannym śniadaniom z całą familią, cudowna stateczność staje się męczącą karuzelą. Czyżby kryzys wieku średniego?

Zło jest siłą sprawczą dobra - Katarzyna Włodarczyk

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
22 lipca 2010 13:42

Dorośli mogą potraktować ten animowany film jako zaproszenie do świata prostych wartości. Świat Shreka opiera się na kilku fundamentalnych zasadach. Jest wykładnią aksjologii skompresowanej do kilku prostych przykazań. Czy nie dlatego tak chętnie wybieramy się do kina? Dobre uczynki zawsze prowadzą do dobra, a zło zostaje ukarane. Postaci, jak przystało na filmy dla dzieci, są jednowymiarowe. A przecież tego, nam dorosłym, brakuje na co dzień.


ciekawostki (4)

O filmie

Cóż jeszcze może mieć do zrobienia ogr, który ma na swoim koncie spacyfikowanie strasznego smoka, uratowanie pięknej księżniczki i wyciągnięcie z opałów królestwa swoich teściów? Jeśli jest się Shrekiem (MIKE MYERS) to można po prostu skończyć w domowych pieleszach jako stateczna głowa rodziny. Zamiast straszyć swoim wyglądem miejscową ludność, jak to miał w zwyczaju jeszcze całkiem niedawno, Shrek urósł do roli celebryty, którego rola ogranicza się do składania autografów na widłach. Gdzie się podział donośny ryk dzikiego ogra? Rzewnie wspominając stare czasy, kiedy czuł się jak ‘prawdziwy ogr’, Shrek staje się łatwym łupem dla wygadanego Rumpelnickiego (WALT DOHRN), który w podstępny sposób namawia go do podpisania pewnego...

O filmieOpinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!