search

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu na DVD


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape
Droga
Droga
The Road

Ostatnie aktywności

sarna23 sarna23 dodał obsadę do Sudie and Simpson
sarna23 sarna23 dodał gatunek do Sudie and Simpson
sarna23 sarna23 dodał dane ogólne do Sudie and Simpson
sarna23 sarna23 dodał opis filmu do Sudie and Simpson
sarna23 sarna23 dodał obsadę do Wilk stepowy
sarna23 sarna23 dodał gatunek do Wilk stepowy
sarna23 sarna23 dodał dane ogólne do Wilk stepowy
sarna23 sarna23 dodał opis filmu do Wilk stepowy

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Gatunek: dramat, sci-fi, thriller | 111 min | USA
Wasza ocena:  7.87/ (23 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Jedna z najczarniejszych i najsmutniejszych postapokaliptycznych wizji świata. Jej bohaterami są ojciec i mały synek. Obaj mozolnie przemierzają pozbawiony wegetacji świat pchając przed sobą sklepowy wózek mieszczący wszystko to co niezbędne. Celem ich podróży jest wybrzeże niegdysiejszych Stanów Zjednoczonych. Starając się nie wpaść w ręce zdziczałych band i odżywiając tym co pozostawiła po sobie upadła cywilizacja brną w mozolnej wędrówce zadając sobie dramatyczne pytanie: czy ich walka o przeżycie ma jakikolwiek sens, skoro wszystko na Ziemi umarło? W filmie występują Viggo Mortensen, Charlize Theron, Guy Pearce i Robert Duvall.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K kielbikp

Wędrówka przez apokaliptyczną Amerykę - Katarzyna Włodarczyk

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
18 listopada 2010 10:30

W przemierzanie jakiejkolwiek drogi zawsze jest wpisany wysiłek. Ale najbardziej mozolną wędrówką jest ta, której koniec jest jedynie mgliście zarysowany; co do której nie mamy pewności, że po jej przebyciu znajdziemy spokojną przystań. Tak właśnie wędrują bohaterowie filmu "Droga", wyreżyserowanego przez Johna Hillcoata - ojciec i syn. "Każdy dzień to kłamstwo. Ale powoli umieram i to nie jest kłamstwo" - z całą świadomością swojego beznadziejnego położenia, mówi ojciec. Mają jedynie siebie i tlącą się nikłym płomieniem nadzieję na przeżycie kolejnego dnia.

Droga przez upadły świat - Tomasz Pstrągowski (komiksomania.pl)

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
29 września 2010 11:13

"Droga" Cormaca McCarthy'ego to niewdzięczny materiał na film. Nie tylko dlatego, że to powieść napisana niezwykłym, oszczędnym, ale przy tym bardzo poetyckim językiem. Jak na historię postapokaliptyczną bardzo niewiele się tu dzieje. McCarthy pozbawił swoje dzieło pościgów, efektownych scen akcji i monumentalnych obrazków upadającej cywilizacji. Pozostawił tylko prostą historię o ojcu i synu podróżujących przez zrujnowany świat. Dlatego wieści o ekranizacji budziły niepokój. Obawiano się, że oryginalna wizja pisarza zostanie zgwałcona przez rządnych zysków hollywoodzkich producentów. Niepokoje podniecały także bardzo nieudane zwiastuny, zapowiadające coś pomiędzy tanim melodramatem, a kinem akcji w stylu "Mad Maksa". Na szczęście okazuje się, że były to lęki na wyrost, a John Hillcoat poradził sobie z zadaniem bardzo dobrze.


ciekawostki (5)

pozostałe

Zdjęcia kręcono od 27 lutego do 29 kwietnia 2008 roku. Oficjalną premierę filmu przesunięto prawie o rok - z listopada 2008 na październik 2009 roku. Viggo Mortensen prawie zrezygnował z roli Ojca, gdyż planował odpocząć od grania w filmach. Aktor zrobił sobie przerwę jednak dopiero po nakręceniu "Drogi". Zarówno w powieści, jak i w filmie przyczyna apokalipsy pozostaje niewyjaśniona. W filmie nie poznajemy imienia żadnej z postaci. Jedyną osobą, która się przedstawia, jest Starzec, jednak Ojciec uznaje jego imię za fałszywe.

pozostałe



Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!