search

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu w kinie


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nagroda

Złote Globy

1 nominacja

BAFTA

1 nagroda


Ostatnie aktywności

krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Przeżyć
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Przeżyć
Piotr_K Piotr_K uzupełnił dane ogólne w In the Heart of the Sea
Piotr_K Piotr_K uzupełnił obsadę w Furia
Frania Frania uzupełnił profesję w Kees van Oostrum

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 04 marca 2011 | akcji, animowany, przygodowy | 107 min | USA
Wasza ocena:  6.70/ (44 głosów)
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Wspaniała animacja dla całej rodziny. Opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy Rango (Johnny Depp), po mnóstwie czasu spędzonym na oglądaniu świata przez szybę terrarium, gubi się na pustyni Mojave, aby w końcu dotrzeć do jednego z charakterystycznych dla Dzikiego Zachodu miasteczek.


''Bura suka, kojot z rują i piwko z Kim Novak'' - Michał Fedorowicz

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
07 marca 2011 14:53

Akcja filmu osadzona została w pewnym miasteczku, będącym swoistą wersją znanych z westernów mieścin jakich pełno było na Dzikim Zachodzie. Mamy więc i nieżyjącego szeryfa, szemranego burmistrza i zwykłych klepiących biedę szaraczków z krzywymi zębami i podejrzaną, niejasną przeszłością. Problem w tym, że wszyscy bohaterowie to zwierzęta, co z góry przekreśla choćby cień szansy na to, że z postaciami będą identyfikować się dorośli. Z drugiej strony, odpychający ich wygląd sprawi, że ciężko będzie ich polubić również najmłodszym widzom.

Bardzo Dziki Zachód - Karolina Wanat

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
03 marca 2011 11:20

Kameleon z aktorskim zacięciem w wyniku przypadku trafia do miasteczka, gdzie mężczyźni w kapeluszach z rewolwerami przewieszonymi u pasa stanowią codzienność. W końcu to Dziki Zachód. Nie ma miejsca dla hawajskiej koszuli, idealnie sprawdza się natomiast buńczuczny temperament. Pod wpływem impulsu z nieporadnego Larsa jaszczurka przemienia się w nieustraszonego Rango - ucieleśnienie kowbojskich ideałów. Stali bywalcy saloonu z entuzjazmem łykają brawurowe opowieści naszego bohatera. Nowy przybysz wzbudza podziw wśród szczerbatych płazów, jednouchych królików czy okaleczonych ptaków. Rango fantazjując o swoich wyczynach nie wacha się sięgać gwiazd, w tym przypadku jednej - szeryfa. Staje się nadzieją dla usychających z braku wody mieszkańców, a gdy ostatnia kropla tego bezcennego w pustynnych warunkach surowca znika, wraz z nowymi przyjaciółmi rusza na poszukiwanie.


ciekawostki (5)

Realizatorzy

GORE VERBINSKI (reżyseria, produkcja) jest jednym z autorów sukcesu Piratów z Karaibów (Pirates of the Carribean), wyreżyserował bowiem pierwsze trzy części tego przeboju. Verbinski zadebiutował komedią Pułapka na myszy (Mouse Hunt), a jego kolejnymi filmami były The Mexican z Julią Roberts i Bradem Pittem oraz Krąg (The Ring). Reżyser jest także odnoszącym spore sukcesy autorem reklam – cztery nagrody Clio oraz nagroda Srebrnego Lwa przyznane m.in. za spoty Nike’a i Budweisera. HANS ZIMMER (muzyka) jest autorem muzyki do ponad 100 filmów i laureatem nagrody Akademii®, dwóch Złotych Globów i trzech Grammy. Jednym z jego największych sukcesów była współpraca przy realizacji przeboju Król Lew (The Lion King). To właśnie...

RealizatorzyOpinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!