search

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu w kinie


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nagroda

Złote Globy

1 nominacja

BAFTA

1 nagroda


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 04 marca 2011 | akcji, animowany, przygodowy | 107 min | USA
Wasza ocena:  6.70/ (44 głosów)
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Wspaniała animacja dla całej rodziny. Opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy Rango (Johnny Depp), po mnóstwie czasu spędzonym na oglądaniu świata przez szybę terrarium, gubi się na pustyni Mojave, aby w końcu dotrzeć do jednego z charakterystycznych dla Dzikiego Zachodu miasteczek.


''Bura suka, kojot z rują i piwko z Kim Novak'' - Michał Fedorowicz

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
07 marca 2011 14:53

Akcja filmu osadzona została w pewnym miasteczku, będącym swoistą wersją znanych z westernów mieścin jakich pełno było na Dzikim Zachodzie. Mamy więc i nieżyjącego szeryfa, szemranego burmistrza i zwykłych klepiących biedę szaraczków z krzywymi zębami i podejrzaną, niejasną przeszłością. Problem w tym, że wszyscy bohaterowie to zwierzęta, co z góry przekreśla choćby cień szansy na to, że z postaciami będą identyfikować się dorośli. Z drugiej strony, odpychający ich wygląd sprawi, że ciężko będzie ich polubić również najmłodszym widzom.

Bardzo Dziki Zachód - Karolina Wanat

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
03 marca 2011 11:20

Kameleon z aktorskim zacięciem w wyniku przypadku trafia do miasteczka, gdzie mężczyźni w kapeluszach z rewolwerami przewieszonymi u pasa stanowią codzienność. W końcu to Dziki Zachód. Nie ma miejsca dla hawajskiej koszuli, idealnie sprawdza się natomiast buńczuczny temperament. Pod wpływem impulsu z nieporadnego Larsa jaszczurka przemienia się w nieustraszonego Rango - ucieleśnienie kowbojskich ideałów. Stali bywalcy saloonu z entuzjazmem łykają brawurowe opowieści naszego bohatera. Nowy przybysz wzbudza podziw wśród szczerbatych płazów, jednouchych królików czy okaleczonych ptaków. Rango fantazjując o swoich wyczynach nie wacha się sięgać gwiazd, w tym przypadku jednej - szeryfa. Staje się nadzieją dla usychających z braku wody mieszkańców, a gdy ostatnia kropla tego bezcennego w pustynnych warunkach surowca znika, wraz z nowymi przyjaciółmi rusza na poszukiwanie.


ciekawostki (5)

Realizatorzy

GORE VERBINSKI (reżyseria, produkcja) jest jednym z autorów sukcesu Piratów z Karaibów (Pirates of the Carribean), wyreżyserował bowiem pierwsze trzy części tego przeboju. Verbinski zadebiutował komedią Pułapka na myszy (Mouse Hunt), a jego kolejnymi filmami były The Mexican z Julią Roberts i Bradem Pittem oraz Krąg (The Ring). Reżyser jest także odnoszącym spore sukcesy autorem reklam – cztery nagrody Clio oraz nagroda Srebrnego Lwa przyznane m.in. za spoty Nike’a i Budweisera. HANS ZIMMER (muzyka) jest autorem muzyki do ponad 100 filmów i laureatem nagrody Akademii®, dwóch Złotych Globów i trzech Grammy. Jednym z jego największych sukcesów była współpraca przy realizacji przeboju Król Lew (The Lion King). To właśnie...

RealizatorzyOpinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!