search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Orły

1 nagroda

4 nominacje

Złote Lwy - Gdynia

4 nagrody

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego

1 nominacja


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 04 czerwca 2010 | biograficzny, dramat | 118 min | Polska
Wasza ocena:  6.61/ (95 głosów)
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Niebezpieczna gra uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem, rozgrywająca się w burzliwych latach 60-tych. Nagrodzona gdyńskimi Złotymi Lwami "Różyczka" to kolejny odnoszący sukcesy film, który powstał we współpracy z Telekomunikacją Polska. TP, działając w roli koproducenta, od dawna wpiera polski przemysł filmowy. Film Jana Kidawy-Błońskiego to po m.in. "Katyniu", "Dzieciach Ireny Sendlerowej" i "Pikselach" dwunasta fabularna produkcja powstała przy jej wsparciu.


Zbawienne kino środka - Piotr Pluciński

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
16 lipca 2010 15:09

Z jednej strony "Różyczka" to kino emocjonalne i sprawne warsztatowo, z drugiej pozbawione niuansów niezbędnych do udanego rozliczenia z PRL-wską rzeczywistością. Nagrodzona gdyńskimi Złotymi Lwami "Różyczka" to kolejny odnoszący sukcesy film, który powstał we współpracy z Telekomunikacją Polska. TP, działając w roli koproducenta, od dawna wpiera polski przemysł filmowy. Film Jana Kidawy-Błońskiego to po m.in. "Katyniu", "Dzieciach Ireny Sendlerowej" i "Pikselach" dwunastu fabularna produkcja powstała przy jej wsparciu.


ciekawostki (6)

Jan Kidawa-Błoński o swoim filmie

Jesienin, Brecht i Raina, radziecka NKWD, enerdowska STASI, polska SB... Służby wielu komunistycznych krajów i ten sam operacyjny schemat: pozyskać osoby znajdujące się najbliżej figuranta – darzone przez niego zaufaniem, szacunkiem, najchętniej będące w z nim w silnym związku emocjonalnym. NKWD pozyskało do współpracy żonę rosyjskiego poety Siergieja Jesienina, STASI kochankę niemieckiego dramaturga Bertolda Brechta. Nasza SB zwerbowała m. in. żonę znanego historyka, polonofila, biografa kardynała Wyszyńskiego – Petera Rainy. Podobnych przypadków było zapewne więcej, jednak te, dzięki „głośnym” nazwiskom bohaterów upubliczniono, uzupełniając wiedzę o porażającej bezwzględności i wyrafinowanej perfidii ówczesnych...

Jan Kidawa-Błoński o swoim filmieOpinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~miastowy 2012-02-23 (08:18) 4 lata 6 miesięcy 4 dni 14 godzin i 8 minut temu

Film przesycony propagandą. Po tekście "Michnik przyszłość przed nim" połowa sali powinna się porzygać. Coś ten Więckiewicz ostatnio ma się dobrze, a wystarczy trochę powystępować w TV ;)

odpowiedz

0
0
~ewa 2010-07-16 (22:01) 6 lat 1 miesiąc 11 dni i 25 minut temu

w podobnym stylu.
Wiem, ze już dawno po premierze, ale ja dopiero teraz nabrałam ochoty na ten tytuł, po tym jak ostatnio przeczytałam książkę Roberta Goolricka pt. "Żona godna zaufania". Książka jest w podobnym temacie, bo też opowiada o trójkącie, w którym jedna osoba jest zagrożona przez dwie pozostałe, ale oczywiście nie wie co ją czeka...

odpowiedz

0
1
~carloline 2010-05-26 (15:30) 6 lat 3 miesiące 1 dzień 6 godzin i 56 minut temu

FILM JEST SUPER!
Swietna historia, zrecznie opowiedziana, kapitalnie zagrana. SlEdukacja młodego widza Katarzyna Malinowska TVP Kultura m - REWELACJA!

odpowiedz

1
0
~Anna 29 2010-03-18 (22:26) 6 lat 5 miesięcy 9 dni i 1 minutę temu

Świetny.
Genialni aktorzy, ciekawa historia, polecam.

odpowiedz

1
0
~kam 2010-03-14 (20:56) 6 lat 5 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 30 minut temu

Obejrzałem film. Polecam.
Wciągająca historia. Przyjemnie się ogląda. Aktorzy zagrali rewelacyjnie. Dla mnie duży plus, że to nie jest kolejna sztywna szkolna czytanka. Można w sztywny sposób przedstawić drobiazgowo fakty historyczne - tylko kto da radę to oglądać? A tutaj są żywe postacie, wiarygodne, odbrązowione - żyjące w czasach, o których jednak mało wiemy. A czasy nie były ani jednoznacznie mroczne, ani jednoznacznie radosne. No i jest w filmie mnóstwo smaczków wartych zadumy: widzieliśmy jak się faktycznie zachowywał figurant i co w raporcie (i w jaki sposób) piszą TW i oficer prowadzący - pod z góry założoną tezę, wcale nie interesuje ich prawda. No i co tu dużo pisać - Magdalena Boczarska jest piękna. Sam chciałbym być inwigilowany przez taką agentkę.

odpowiedz

1
0
~Maggie 2010-03-12 (03:30) 6 lat 5 miesięcy 15 dni 18 godzin i 56 minut temu

Świetna recenzja.
Z polotem, nieco może momentami kwieciście, ale naprawdę dobra robota. Zachęcił mnie pan do obejrzenia filmu, panie Piotrze.

odpowiedz