search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Złote Globy

1 nominacja


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 02 września 2011 | dramat, komedia, romans | USA
Wasza ocena:  7.10/ (42 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

W wieku czterdziestu kilku lat przesadnie poprawny Cal Weaver (Steve Carell) wiedzie idealne życie — ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily (Julianne Moore), zdradziła go i chce się rozwieść, jego „wymarzone” życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności. Nieszczęsnego Cala, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce , Jacob Palmer (Ryan Gosling). Jacob stara się pomóc Calowi pogodzić się rozstaniem i rozpocząć nowe życie, więc ukazuje mu liczne możliwości, jakie się przed nim otwierają: zalotne kobiety, męskie wypady na drinka i wyczucie stylu, jakiego nie można wyrobić sobie, robiąc zakupy w sieciówkach. Cal i Emily to nie jedyne postaci poszukujące miłości tam, gdzie trudno na nią trafić. Trzynastoletni syn Cala — Robbie — szaleje za siedemnastoletnią opiekunką do dzieci, Jessicą, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie Cala. A ten, mimo całej przemiany i licznych podbojów, nie może w swoim sercu zmienić tej jednej rzeczy, która ciągle prowadzi go z powrotem w to samo miejsce, w którym rozpoczęła się jego podróż.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Frania damianwro

Ta szalona miłość - Marcin Chmielewski

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
05 września 2011 09:33

A jednak! Sukces komedii „I Love You Phillip Morris” nie był przypadkowy. John Requa i Glenn Ficarra znaleźli receptę na inteligentne kino mainstreamowe. Ich drugi wspólny film jest wprawdzie zdecydowanie bardziej zachowawczy od gejowskiego romansidła z Jimem Carreyem i Ewanem McGregorem, ale wychodzi z podobnego założenia: prawdziwa komedia nie może istnieć bez dramatycznego rysu. Potwierdzenie tego znajdziemy już w bardzo zróżnicowanej obsadzie, która rozpięta jest pomiędzy Steve’em Carellem a Julianne Moore - gwiazdami o zupełnie odmiennym emploi. Ma to swoje przełożenie na zawartą tu historię.


ciekawostki (2)

miejsce powstania

Film był kręcony w Kaliforni - Beverly Hills, Calabasas i Pasadenie...

miejsce powstaniaOpinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
Frania07 2014-04-09 (23:47) 2 lata 4 miesiące 17 dni 13 godzin i 48 minut temu

Miałam dziwne poczucie rozdwojenia oglądając ten film. Pierwsza część płytka, trącąca nieco tandetą, ale od połowy mamy zupełnie inny film, historia robi się interesująca, wciągająca i rozwinięta.

odpowiedz

0
0
~kjkk 2011-09-09 (15:40) 4 lata 11 miesięcy 17 dni 21 godzin i 55 minut temu

olo

odpowiedz