search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nagroda

Złote Globy

1 nagroda


Nagrody
tape
Brave. Merida Waleczna
Brave. Merida Waleczna
Brave. Merida's Wish

Ostatnie aktywności

krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Przeżyć
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Przeżyć
Piotr_K Piotr_K uzupełnił dane ogólne w In the Heart of the Sea
Piotr_K Piotr_K uzupełnił obsadę w Furia
Frania Frania uzupełnił profesję w Kees van Oostrum

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 17 sierpnia 2012 | akcji, animowany, przygodowy | USA
Wasza ocena:  6.26/ (23 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Merida waleczna” (ang. Brave; wcześniej The Bear and the Bow) to amerykański film animowany wytwórni Pixar z 2012 roku. Obraz wyreżyserowali Mark Andrews i Brenda Chapman. Autorami scenariusza są: Mark Andrews, Steve Purcell, Brenda Chapman i Irene Mecchi. Muzykę skomponował Patrick Doyle. Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W nowym filmie studia Disney/Pixar odważna Merida stawia czoła tradycji, przeznaczeniu i okrutnym bestiom, a nowa opowieść dołącza do ludowych przekazów. Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, uświęcanym przez władców krainy. W oryginalnej wersji dubbingu głosu użyczyli Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson, Julie Walters i Kevin McKidd. Z kolei w polskiej wersji językowej wystąpili: Dominika Kluźniak jako Księżniczka Mérida, Andrzej Grabowski – Król Fergus, Dorota Segda – Królowa Elinor, Antonina Girycz – Wiedźma, Mieczysław Morański – Lord Dingwall, Sylwester Maciejewski – Lord MacGuffin, Krzysztof Kiersznowski – Lord Macintosh.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Frania

Joanna D'Arc w trampkach - Anna Tatarska

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
17 sierpnia 2012 16:45

Zwykle, kiedy muszę napisać tekst o filmie dla dzieci, mam lekkiego stracha. A co jeśli, choć od czasów podstawówki nie minęły jeszcze grube dekady, nie pamiętam już, czym to się je? Co, jeśli zgubiłam resztki dziecięcej wrażliwości, umiejętność przeżywania prawdziwej przygody w kinie i nad książką, tę zdolność, która pozwala na chwilę przestać być sobą i popłynąć w magiczny świat wyobraźni? Wtedy pisanie o takim kinie traci sens, robi się z tego dydaktyzujący wykład mądralińskiego piernika. Na szczęście zdarzają się momenty, które reperują te rejony mojego morale i pozwalają odłożyć wątpliwości na bok. Sierpień jest pod tym względem wyjątkowo łaskawy. Najpierw kolorowy i wariacki „Magagaskar 3” rozbujał mnie tak, że ze śmiechu dostałam zakwasów. Teraz „Merida waleczna” dzielnie przywraca kinu świat czystych idei, najwyższych wartości i pięknego ducha, a przy okazji angażuje, śmieszy, wzrusza i cieszy oko. I to w naprawdę ładnym trójwymiarze.Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ededed 2013-08-31 (22:27) 1 rok 1 miesiąc 21 dni 6 godzin i 31 minut temu

Nie przewidywalny film i akcja do samego końca polecam wszystkim. Oglądałem go na stronie filmyhd.blo.pl w HD z lektorem pl

odpowiedz

0
1
Frania07 2012-11-29 (21:29) 1 rok 10 miesięcy 23 dni 7 godzin i 29 minut temu

trochę smętne, jedna fajna scena była

odpowiedz

0
1
tequico 2012-09-01 (22:19) 2 lata 1 miesiąc 21 dni 6 godzin i 39 minut temu

Spodziewałem się że będzie tak fajny jak Iniemamocni i co?? I wielkie rozczarowanie. Oczywiście można zobaczyć ale nie ma się co nastawiać geniusz PIXARU.

odpowiedz