search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 11 listopada 2011 | dramat, romans | 108 min | USA
Wasza ocena:  6.56/ (25 głosów)
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Pozornie trudno o mniej dobraną parę niż Emma i Dexter. Ona – niepoprawna idealistka i marzycielka, brak jej siły przebicia. On – pewny siebie przystojniak i prawdziwy król życia. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. On od razu dostaje to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu. Spotykają się w dniu rozdania dyplomów i spędzają ze sobą noc, która okaże się naprawdę inna niż wszystkie. Adaptacja światowego bestsellera Davida Nichollsa z udziałem nominowanej do Oscara Anne Hathaway („Diabeł ubiera się u Prady”) i Jima Sturgessa („Niepokonani”) to opowieść o bratnich duszach, wielkiej przyjaźni i krętych drogach prowadzących do miłości. "Jeden dzień" to filmowy romans w reżyserii Lone Scherfig, twórczyni „Była sobie dziewczyna”, wpisujący się w tradycję brytyjskich przebojów „To tylko miłość”, „Notting Hill”, „Holiday”.


15 lipca - Marcin Chmielewski

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
08 grudnia 2011 16:46

Uwaga, to film-pułapka. Kto nie chciałby mieć Anne Hathaway za dziewczynę i Jima Sturgessa za chłopaka? Zdając sobie sprawę z magnetycznego uroku swoich gwiazd, reżyserka Lone Scherfig może sobie pozwolić na wiele – jakiego świństwa by nie wycięła, widzowie i tak stać będą murem za bohaterami. Koncept fabularny jest prosty, ale i dość przewrotny. Relacje Emmy i Dextera obserwujemy na przestrzeni 20 lat. Co ciekawe, każdego roku jest to tylko jeden dzień – 15 lipca. Zaczyna się od nieudanej przygody łóżkowej, kończy na szczerej, ale niełatwej przyjaźni. Bohaterowie spotykają się oczywiście częściej, ale nam dany zostaje tylko ten skromny wycinek, będący rocznicą ich pierwszego zbliżenia się do siebie.


ciekawostki (3)

O filmie

Spodobał mi się humor książki Davida Nichollsa, ale najbardziej ujęła mnie historia miłosna opowiedziana na poziomie rzadko spotykanym w literaturze – mówi reżyserka filmu Lone Sharfig o swojej pierwszej reakcji po przeczytaniu książki Jeden dzień. Sam autor dodaje: To nie tylko love story, ale także książka o przyjaźni i rodzinie, nostalgii i żalu, o naszych marzeniach i nadziejach, które spełniają się często w sposób inny niż zamierzaliśmy. Chciałem napisać lekko staroświecki romans o wzlotach i upadkach związku dwojga ludzi na przestrzeni wielu lat. Producentka Nina Jacobson przyznaje, że w książce ujął ją właśnie ten nostalgiczny ton. Planując przeniesienie jej na ekran obiecała autorowi, że zachowa klimat i brytyjskie...

O filmie



Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!