search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 22 lutego 2013 | dramat, historyczny | 135 min | Polska
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Syberiada polska” to polski dramat historyczny z 2012 roku. To długo oczekiwany powrót do kina Janusza Zaorskiego (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za film „Matka Królów“, Grand Prix MFF w Locarno za „Jezioro Bodeńskie“). Scenariusz do filmu napisali Michał Komar oraz Maciej Dutkiewicz. Muzykę skomponował Krzesimir Dębski („1920. Bitwa warszawska”, „Ogniem i mieczem”, „Szwadron”). Film opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Losy przesiedlonych obserwujemy z perspektywy młodego Staszka (Paweł Krucz), który trafia na Syberię wraz z ojcem (Adam Woronowicz), matką (Urszula Grabowska) i bratem (Marcin Walewski). „Syberiada polska” to dramatyczne losy po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie – bohaterowie zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja. Bohaterów czeka sześcioletnia odyseja w skrajnych warunkach naturalnych, bezustanna walka o przetrwanie w obliczu inwigilacji NKWD i szerzących się chorób. W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”). Wspierają ich aktorzy ukraińscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.


Filmowa pożoga - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
19 lutego 2013 11:42

Koniec lutego, 2013 rok. Na ekrany polskich kin wchodzi kolejny film historyczny. „Syberiada polska“ nie jest nowym odczytaniem przeszłości. Przypomina ekranizację szkolnej lektury, czyli grzeczną, zgodną z podręcznikową prawdą opowieść o tym, co działo się z Polakami zesłanymi na Syberię podczas II wojny światowej. Uznajmy, że od tego typu filmów wymaga się dziś tylko tego, żeby były porządnie zrealizowane. Z „Syberiadą...“ mam pod tym względem spory problem. Nie dość, że w filmie są błędy logiczne i montażowe wpadki, historia jest pozbawiona autentyzmu. Z międzyludzkich relacji bije fałsz, a z przeżywanych dramatów sztuczność. Wszystkie są typowe, choć film trudno wpisać w ramy gatunku. Nazwać go melodramatem? Kroniką wydarzeń? W obu przypadkach równałoby się to popełnieniu kardynalnego błędu.Opinie (9)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~Andrzej 2013-11-10 (11:42) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 3 godziny i 36 minut temu

Melodia piosenki słabiutka, bardzo słabiutka! Skąd taki pomysł powierzenia tak słabemu melodykowi wymyślenia czołówki czy całej muzyki do filmu. Myślę, że Seweryn Krajewski zrobiłby to o niebo lepiej, szczerość muzyczna byłaby na najwyższym poziomie. W tak mamy nadmuchany balon nie wiadomo czym.

odpowiedz

0
0
~pogromca plagiatów 2013-11-10 (11:32) 2 lata 9 miesięcy 17 dni 3 godziny i 46 minut temu

Ja słowo o muzyce. Nie wiem skąd pomysł samej propozycji zrobienia muzyki dla tego słabego autora. Nic ciekawego nie napisał do tej pory! A jak już, to zawsze z nutką plagiatu. Podobieństwo do stepowej piosenki z filmu Ogniem i mieczem (która też zalatuje plagiatem jest oczywiste), Brak oryginalności przy "tworzeniu" muzyki to kolejny kamyk w tym ogródku. Aranż jako taki jest Ok bo aranżować ten pan nawet potrafi. Melodię jednak niech zostawi w spokoju bo nigdy i nic na tym polu mu się nie udało!!! Teledysk też bardziej pasuje do filmu "Saga zmierzchu"- mam na myśli tylko obraz, bo jak pisałem wcześniej muzyka jest do niczego. Słabiutka i mierniutka!!!

odpowiedz

1
1
~TAKISE 2013-09-01 (20:43) 2 lata 11 miesięcy 25 dni 18 godzin i 35 minut temu

Jak to Żydzi trafiali na Syberię? Przecież to oni tam wysyłali. Kolejna próba naginania historii i pokazywania półprawd.

odpowiedz

1
0
~dfvdfb 2013-08-31 (21:23) 2 lata 11 miesięcy 26 dni 17 godzin i 55 minut temu

Fajny film! Mi się bardzo podobał. Oglądałem go w internecie na stronie filmyhd.blo.pl .Zero przycinek i doskonała jakość HD.

odpowiedz

0
0
~sdf 2013-05-24 (10:02) 3 lata 3 miesiące 3 dni 5 godzin i 16 minut temu

Zaorski powinien zająć się prostytucją. Nikt nie jest tam dobry w tym jak on w nastawianiu zada ... Reżyserem zawsze był miernym. Kolejny gniot bez polotu ...

odpowiedz

1
0
~Andrzej 2013-02-27 (19:57) 3 lata 5 miesięcy 30 dni 19 godzin i 21 minut temu

Sledząc historie opisaną oczami reżysera mam wrażenie że komuś bardzo zależy na politycznej poprawności , Rosjanie to dobrzy ludzie którzy właściwie nikomu krzywdy nie robią , paluszkiem pogrożą i już, tylko skąd wobec tego wzieły się te miliony ofiar komunizmu ? Niech nikt mnie nie przekonuje że to Stalin bl zły a reszta musiała tylko wykonywać jego rozkazy, to bzdura ! Część mojej rodziny przeszła przez piekło zsyłki na syberie i z pewnoscią nikt z nich nie napotkał na tyle wyrozumiałósci z strony Rosjan. To tacy sami oprawcy jak hitlerowcy i chciałbym by wreszcie ktoś się odważył na zrealizowanie filmu pokazującego okrucieństwa tego systemu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~zosia 2013-02-26 (16:01) 3 lata 6 miesięcy 23 godziny i 17 minut temu

Film 'SYBERIADA POLSKA' bardzo mi się podobal. Jest wzruszający trudno było powstrzymac się od łez. Oczywiście okrutnych losów deportowanych ludzi na nieludzką ziemię przez armię czerwoną nie odzwierciedli żaden film, ale przed realizacją tego Filmu z najwiekszym szacunkiem i uznaniem chylę swoje czoło. Główny bohater Pan Adam Woronowicz , którego darzę ogromną sympatią grał cudownie, naturalnie - jak zawsze. Serdecznie dziękuję. Dawno nie oglądałam tak pięknego historycznego dramatu. Dziękuję serdecznie pozdrawiam. Zofia

odpowiedz