search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Złote Globy

1 nominacja


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 04 stycznia 2013 | akcji, animowany, familijny, komedia, przygodowy | 97 min | USA
Wasza ocena:  7.75/ (12 głosów)
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Strażnicy marzeń” (ang. Rise of the Guardians) to amerykański film animowany wytwórni Dreamworks z 2012 roku. Obraz wyreżyserował William Joyce oraz Peter Ramsey, scenariusz napisali David Lindsay-Abaire oraz William Joyce. Za produkcję odpowiadają Tom Hanks, Michael Bay oraz Guillermo del Toro. Muzykę skomponował Alexandre Desplat. Film powstał w oparciu o powieść "The Guardians of Childhood" Petera Ramseya. Opowiada ona o nieśmiertelnych strażnikach chroniących dzieci przed siłami zła, którzy od wieków pojawiają się w wyobraźni najmłodszych. Pisarz zajął się również reżyserią całego przedsięwzięcia, wspólnie z Peterem Ramseyem. Obraz "Strażnicy marzeń" pokazuje w zupełnie nowej odsłonie ikony naszego dzieciństwa, takie jak Święty Mikołaj, Wielkanocny Króliczek, Zębowa Wróżka, Piaskowy Dziadek czy Jack Frost. Wszyscy oni łączą siły w walce z nikczemnym straszydłem Pitchem. W angielskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyli: Chris Pine jako Jack Frost, Hugh Jackman - Królik Wielkanocny, Alec Baldwin - Święty Mikołaj, Hank Azaria – Dżin, Jude Law - Pitch, Andy Samberg - Sandy Sandman, Isla Fisher - Zębowa wróżka. Z kolei w polskiej wersji językowej głosów użyczyli: Paweł Ciołkosz jako Jack Mróz, Barbara Kałużna - Zębowa Wróżka, Przemysław Stippa – Mrok, Piotr Bąk – Nord, Tomasz Borkowski - Zając Wielkanocny, Jakub Dobek – Jamie.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Frania Piotr_K

Zemsta przedszkolaka - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
04 stycznia 2013 09:33

„Strażnicy marzeń“ to „Avengersi“ dla najmłodszych, choć debiutujący reżyser filmu, Peter Ramsey, nie definiuje siebie jako fascynata komiksów, jak robi to Joss Whedon. Przez lata zbierał jednak doświadczenia u boku Francisa Forda Coppoli czy Davida Finchera jako twórca storyboardów. Po dziesięciu latach pracy na planach filmowych niezwykle wprawną ręką narysował więc – utkany z dziecięcych snów i lęków – świat Strażników Marzeń. Podobnie jak „Avengersi“ składa się on z kilku legend, których bohaterów połączyła wspólna sprawa – walka z Mrokiem (tu o wiarę, miłość i nadzieję). W ramseyowskich towarzyszach broni jest więcej uroku, niż agresji, ale podobno zło najlepiej zwalczać świetlistą dobrocią. To wszystko banały? Nie, raczej elementy przypowieści, których dzieci nie słyszą dziś często z ust innych twórców. Ramsey nie tylko więc opowiada o strażnikach, ale sam po trosze nim jest – strzeże dziecięce dusze przed mackami tandetnej hollywoodzkiej papki.


ciekawostki (1)

inni kandydaci

Leonardo DiCaprio miał użyczyć głosu postaci Jacka Frosta, ale zrezygnował podczas pre-produkcji.

inni kandydaciOpinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~buletfrost 2013-01-17 (11:54) 3 lata 7 miesięcy 11 dni 21 godzin i 12 minut temu

bardzo fajna bajka

odpowiedz

2
0
~erel 2013-01-01 (17:55) 3 lata 7 miesięcy 27 dni 15 godzin i 11 minut temu

ta recenzja to kpina! mało pisze o samym filmie i jego fabule. za to dużo o jakiś typach producentach, reżyserach i innych patafianach. a mnie to nic nie obchodzi kto brał udział w tworzeniu filmu. nic mi nie mówia durne nazwiska kolesi. ciekawiła mnie tylko fabuła a nie ku.., obsada itp

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi