search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

12ajznx02 12ajznx02 ocenił film Furia
12ajznx02 12ajznx02 ocenił film Huba
krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Po dwóch stronach

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 08 marca 2013 | dramat | 90 min | Polska
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Dzień kobiet” to polski film dramatyczny z 2011 roku w reżyserii Marii Sadowskiej. Scenariusz napisały Katarzyna Terechowicz oraz Maria Sadowska, zaś muzykę skomponowała sama Sadowska. Za produkcję odpowiadają Jacek Bromski, Dariusz Gajewski i Ewa Jastrzębska. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Halina (Katarzyna Kwiatkowska), mieszka ze swoją matką (Grażyna Barszczewska) i córką (Julia Czuraj) w jednym z małych miasteczek. Pracuje jako kasjerka w supermarkecie, do momentu gdy otrzymuje propozycję awansu od szefa - Eryka (Eryk Lubos). Halina w krótkim czasie zmienia się z kasjerki w szefową, która potrafi walczyć o utrzymanie swojej pozycji zawodowej. W filmie „Dzień kobiet” w rolach głównych wystąpili: Katarzyna Kwiatkowska jako Halina, Anita Jancia - Jadzia, przyjaciółka Haliny, Grażyna Barszczewska - matka Haliny, Dorota Kolak, Anita Poddębniak - kierowniczka sąsiedniego Motylka, Julia Czuraj - córka kasjerki, Eryk Lubos - szef Haliny.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

lilonia

Kobieta za ladą - Grzegorz Kłos

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
09 maja 2012 11:52

Obnażanie tych makabrycznych – bo niestety prawdziwych – absurdów to najmocniejsza strona filmu. Niestety, „Dzień kobiet” nie jest tylko zbiorem trafnych obserwacji. Krytyczny wydźwięk filmu ginie pod ciężarem do bólu czarnobiałych postaci (broni się jedynie Eryk Lubos w roli wiejskiego karierowicza), pretensjonalnych i niekiedy zupełnie niezamierzenie komicznych scen oraz do bólu sztampowego scenariusza. Zupełnie jak w westernie, do którego w wywiadach tak chętnie odwołują się twórcy.


ciekawostki (9)

nagroda VIII

Katarzyna Kwiatkowska Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-Nagroda "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę kobiecą...

nagroda VIII



Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~pinkowatruska 2013-08-19 (11:15) 1 rok 2 miesiące 5 dni 6 godzin i 54 minuty temu

Udany debiut Marysi Sadowskiej ,świetne zdjęcia i gra aktorów,nie jest to film na niedzielne popołudnie z dziećmi ,zreszta chyba nie miał taki być,film o życiu ,strachu i walce ze sobą,polecam do oglądania w samotności lub we dwójkę wieczorem;)

odpowiedz