search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 08 marca 2013 | dramat | 90 min | Polska
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Dzień kobiet” to polski film dramatyczny z 2011 roku w reżyserii Marii Sadowskiej. Scenariusz napisały Katarzyna Terechowicz oraz Maria Sadowska, zaś muzykę skomponowała sama Sadowska. Za produkcję odpowiadają Jacek Bromski, Dariusz Gajewski i Ewa Jastrzębska. Obraz był nominowany do Złotych Lwów na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Halina (Katarzyna Kwiatkowska), mieszka ze swoją matką (Grażyna Barszczewska) i córką (Julia Czuraj) w jednym z małych miasteczek. Pracuje jako kasjerka w supermarkecie, do momentu gdy otrzymuje propozycję awansu od szefa - Eryka (Eryk Lubos). Halina w krótkim czasie zmienia się z kasjerki w szefową, która potrafi walczyć o utrzymanie swojej pozycji zawodowej. W filmie „Dzień kobiet” w rolach głównych wystąpili: Katarzyna Kwiatkowska jako Halina, Anita Jancia - Jadzia, przyjaciółka Haliny, Grażyna Barszczewska - matka Haliny, Dorota Kolak, Anita Poddębniak - kierowniczka sąsiedniego Motylka, Julia Czuraj - córka kasjerki, Eryk Lubos - szef Haliny.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

lilonia

Kobieta za ladą - Grzegorz Kłos

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
09 maja 2012 11:52

Obnażanie tych makabrycznych – bo niestety prawdziwych – absurdów to najmocniejsza strona filmu. Niestety, „Dzień kobiet” nie jest tylko zbiorem trafnych obserwacji. Krytyczny wydźwięk filmu ginie pod ciężarem do bólu czarnobiałych postaci (broni się jedynie Eryk Lubos w roli wiejskiego karierowicza), pretensjonalnych i niekiedy zupełnie niezamierzenie komicznych scen oraz do bólu sztampowego scenariusza. Zupełnie jak w westernie, do którego w wywiadach tak chętnie odwołują się twórcy.


ciekawostki (9)

nagroda VIII

Katarzyna Kwiatkowska Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-Nagroda "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę kobiecą...

nagroda VIIIOpinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~pinkowatruska 2013-08-19 (11:15) 3 lata 12 dni 6 godzin i 45 minut temu

Udany debiut Marysi Sadowskiej ,świetne zdjęcia i gra aktorów,nie jest to film na niedzielne popołudnie z dziećmi ,zreszta chyba nie miał taki być,film o życiu ,strachu i walce ze sobą,polecam do oglądania w samotności lub we dwójkę wieczorem;)

odpowiedz