search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 22 czerwca 2012 | dokumentalny | 114 min | Australia Niemcy
Wasza ocena:  5.32/ (22 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Chwała dziwkom” (ang. Whores' Glory) to austriacko-niemiecki film dokumentalny z 2011 roku. To trzecia część filmowej trylogii Michaela Glawoggera, poświęcona globalizacji oraz relacji człowieka i środowiska, w którym przyszło mu żyć (pierwsza część – "Megacities", 1998, druga – "Śmierć człowieka pracy", 2005). Scenariusz napisał Michael Glawogger, zaś za produkcję odpowiadają Pepe Danquart, Erich Lackner oraz Mirjam Quinte. Film pokazuje nam życie prostytutek, jak również przedstawia ich stosunek do wykonywanego zawodu, konfrontując wypowiedzi kobiet i odwiedzających ich klientów, film pozbawiony jest taniej moralistyki. Zamiast łatwo wartościujących ocen, reżyser po raz kolejny podsuwa nam własne spostrzeżenia na temat wpływu, jaki wywierają na świat komercja i globalizacja. W Tajlandii prostytutki czekają na klientów za szklanymi weneckimi lustrami, w których zalotnie przeglądają się, nie widząc kto je ogląda. Mizdrzą się, jakby brały udział w konkursie na miss prostytutek. Film „Chwała dziwkom” był nominowany do wielu prestiżowych nagród. W 2011 roku otrzymał Wyróżnienie Specjalne Jury Nagrody Orizzonti na MFF w Wenecji, a także Nominację do Nagrody Griersona Brytyjskiego Instytutu Filmowego.


Seks jest smutny, seks jest zły, seks ma bardzo ostre kły... - Anna Tatarska

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
22 czerwca 2012 11:36

Mimo hermetycznego tematu i ograniczonej grupy, na której skupia się reżyser, udaje mu się wyjść poza świat prostytucji. „Chwała...” to także smutna opowieść o mężczyznach i ich słabościach, o sposobach ucieczki od smutku, o świecie, w jakim przyszło nam żyć.


ciekawostki (2)

Wywiad z reżyserem

- Skąd pomysł na film o prostytucji? Bo to jest niejako „oczywisty” temat. Mam wrażenie, że wszystkim z nas wydaje się, że coś o tym wiemy, a szczególnie dotyczy to tych, którzy nigdy nie byli w burdelu, a czerpią o nim wiedzę z mediów lub z drugiej ręki. Starałem się podejść do tematu inaczej – potraktować prostytucję w sposób nieoczywisty, z powątpiewaniem, czy naprawdę jest to taki zawód, jak się powszechnie wydaje. Zawsze czułem, że prostytucja nie polega tylko na płaceniu komuś za seks. To byłoby zbyt proste. W takiej sytuacji – gdy negocjacje dobiegną już końca i umowa jest dograna – mielbyśmy do czynienia wyłącznie z dwojgiem nagich ludzi, którzy mechanicznie wykonują najbardziej intymny ludzki akt...

Wywiad z reżyseremOpinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~adam 2012-06-27 (17:49) 4 lata 2 miesiące 16 godzin i 49 minut temu

"Seks jest smutny, seks jest zły, seks ma bardzo ostre kły..."....najlepiej weź podręczną książkę i właśnie ostro walnij się nią w łeb.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź