search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

2 nominacje

Złote Globy

1 nominacja


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 22 lutego 2013 | dramat | 138 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Lot” (ang. Flight) to amerykański dramat z 2012 roku w reżyserii Roberta Zemeckisa. To pierwszy od 2000 roku film Zemeckisa, w którym nie zostały wykorzystane technologie CGI i motion capture. Reżyser polegał wyłącznie na grze prawdziwych aktorów. Scenariusz napisał John Gatins, zaś muzykę skomponował Alan Silvestri, który także współpracował z reżyserem przy trylogii „Powrót do przyszłości”. Za produkcje odpowiadają Laurie MacDonald, Walter F. Parkes i Jack Rapke. "Flight" to historia pilota (Denzel Washington) samolotu pasażerskiego, któremu udało się mimo awarii bezpiecznie wylądować. Mężczyzna zostaje obwołany bohaterem. Gdy okoliczności zdarzenia zostają bliżej zbadane, okazuje się, że pilot wcale nie jest tak bohaterski, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że w momencie podejmowania kluczowych decyzji bohater był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Fakt ten nie zostaje podany do wiadomości publicznej. Pilot zaczyna zmagania z własnym sumieniem. W filmie „Lot” w rolach głównych wystąpili: Denzel Washington jako William "Whip" Whitaker, Tamara Tunie - Margaret Thomason, John Goodman - Harling Mays, Kelly Reilly - Nicole Maggen, Melissa Leo - Ellen Block, Don Cheadle - Hugh Lang, Nadine Velazquez - Katerina "Trina" Marquez, Bruce Greenwood - Charlie Anderson, Brian Geraghty - Ken Evans, James Badge Dale - Gaunt Young Man.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K

Nigdy nie wzniesiemy się ponad to, czemu nie potrafimy spojrzeć w oczy - Katarzyna Kasperska

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
20 lutego 2013 13:49

Najnowsze dzieło Zemeckisa nosi w sobie znamiona jego dawnych arcydzieł. Na ekranie w sposób zachwycający zostały zaprezentowane dwie sytuacje, które z pewnością zostaną docenione prze widzów i trafią do kanonu najbardziej niezapomnianych scen filmowych. Pierwsza z nich to trwająca prawie pół godziny scena katastrofy samolotu. Wszystkie elementy całej sekwencji włącznie z aktorstwem, montażem i dramaturgią dały mistrzowski, piorunujący efekt. Tak samo jest w przypadku sceny, w której główny bohater zostaje zdemaskowany - poruszający portret przegranego człowieka, za który Washington został w pełni zasłużenie nominowany do Oscara.Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~frfrf 2013-08-31 (22:44) 2 lata 11 miesięcy 24 dni 11 godzin i 11 minut temu

Nie przewidywalny film i akcja do samego końca polecam wszystkim. Oglądałem go na stronie filmyhd.blo.pl w HD z lektorem pl

odpowiedz

1
0
~g-unit 2013-02-22 (09:37) 3 lata 6 miesięcy 3 dni i 18 minut temu

bardzo dobry film

odpowiedz