search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

CIEKAWOSTKI:

Odzienie Noego

Starając się zrealizować swoją osobistą wizję biblijnych losów Noego, Darren Aronofsky na kolejnym etapie przygotowań do produkcji współpracował z kostiumografem Michaelem Wilkinsonem, nominowanym w tym roku do Oscara ® za film „American Hustle”. Celem tej współpracy było stworzenie świeżego, ale klimatycznego spojrzenia na starotestamentowy ubiór. W tym celu przeprowadzono m.in. badania nad odpowiednim tkaninami, również tymi na bazie włókien roślinnych, a także materiałów tkanych w starożytności przez kobiety.

Stroje z takich stosunkowo lekkich tkanin nosi na początku filmu Noe. Później są one cięższe, ponieważ mają go zabezpieczyć przed wilgocią panująca we wnętrzu arki. W odróżnieniu od Noego, Tubal-Kain nosi rozbudowane stroje ze skóry i metaliczną zbroję. Jak tłumaczy Wilkinson: „To brutalny, siejący strach wojownik, nosi więc długą okrywającą ramiona pelerynę, a tkaniny, z których uszyta jest jego odzież są nieznane rodzinie Noego”.

O ile Noe i jego dzieci noszą stroje w kolorach ziemi, o tyle Wilkinson pozwolił sobie na nieco ciemniejsze odcienie fioletu oraz bardziej delikatne tkaniny w przypadku Naameh, odwołując się do zapisów Księgi Przysłów 31 o cnotliwej niewieście w szatach z purpury. Wysiłki związane z zaprojektowaniem kostiumów wykraczały daleko poza główne postaci. Należało również odziać około 400 statystów. Było to naprawdę ogromne przedsięwzięcie w które zaangażowane były warsztaty wytwórcze w Nowym Jorku i w Maroku.

Zostań współautorem strony, kliknij aby dodać informacje o tym filmie

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K