search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

rybka rybka ocenił film Babel
tadeusz70 tadeusz70 uzupełnił profesję w Zoe Lister Jones
tadeusz70 tadeusz70 uzupełnił www o sobie w Zoe Lister Jones
tadeusz70 tadeusz70 dodał profesję do Aisling Loftus
tadeusz70 tadeusz70 dodał dane ogólne do Aisling Loftus

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 28 czerwca 2013 | kryminał, thriller | 115 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nasza ocena:  8/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Iluzja” (ang. Now You See Me) to amerykański thriller kryminalny z 2013 roku. Film wyreżyserował Louis Leterrier na podstawie scenariusza autorstwa Edwarda Ricourta, Boaza Yakina oraz Eda Solomona. Produkcją obrazu zajęli się Alex Kurtzman, Roberto Orci i Bobby Cohen. Za zdjęcia odpowiadali Larry Fong oraz Mitchell Amundsen. Muzykę skomponował Brian Tyler. „Iluzja” to efektowny thriller rozgrywający się w fascynującym środowisku zawodowych iluzjonistów, którzy całe swoje życie poświęcają na odwracanie uwagi publiczności od prawdy zawartej w swoich występach. Film Louisa Leterriera jest również listem miłosnym do świata magii i tajemnic, który w XXI wieku nie tylko nie stracił swojej mocy, ale dzięki nowoczesnym gadżetom zyskał na wyrazistości. Czwórka utalentowanych iluzjonistów zadziwia międzynarodową publiczność serią odważnych i oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się… w trakcie ich przedstawień. Bohaterowie ściągają tym samym na siebie uwagę agentów FBI oraz Interpolu, a także zainteresowanie byłego iluzjonisty, który stał się demaskatorem wszelakich sztuczek magicznych. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że Czterej Jeźdźcy, bowiem tak zwie się grupa, realizują przy okazji swoje ukryte cele, wyprzedzając wszystkich, łącznie z publicznością, co najmniej o kilka kroków. Pozostaje nurtujące pytanie: czy iluzjonistom pomaga ktoś z zewnątrz, czy może ich sztuczki nie są sztuczkami, lecz… prawdziwą magią? W „Iluzji” główne role zagrali: Jesse Eisenberg jako Daniel Atlas, Woody Harrelson - Merritt McKinney, Mélanie Laurent - Alma Dray, Mark Ruffalo - Dylan Rhodes, Isla Fisher - Henley Reeves.


Tę stronę zapoczątkował użytkownik:

klaudiaphelps klaudiaphelps

Współautorami tej strony są użytkownicy:

Frania Piotr_K

Hokus-psikus - Piotr Pluciński

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
29 czerwca 2013 15:30

„Iluzja”, choć składa obietnicę magii w stylu Davida Copperfielda, przypomina raczej sztuczkę pośledniego uczestnika telewizyjnego talent show. Królik niby zniknął, kapelusz jest pusty, ale na widowni słychać pomruki niezadowolenia: „Kapelusz ma dodatkowe dno”, „W stoliku jest zapadnia”.Louis Leterrier, autor tego wątpliwego przedstawienia, jest wychowankiem późnego Luca Bessona – nie dziwi więc zupełnie, że w jego dorobku nie da się znaleźć ani jednego porządnego filmu. Dwie części „Transportera”, „Człowiek pies”, „Niesamowity Hulk”, „Starcie tytanów” a teraz „Iluzja” – wszystkie je łączy ta sama przypadłość: brak jakiejkolwiek dyscypliny, wynikający z przekonania, że znane nazwiska i efekty specjalne same zrobią cały show.


ciekawostki (4)

Wierzycie w magię?

Jednym z podstawowych problemów filmowej magii jest fakt, że widzowie automatycznie wątpią w to, co widzą na ekranie, jednakże twórcy „Iluzji” byli zdeterminowani, by jak najmniej korzystać z pomocy efektów komputerowych. Skonsultowali się z najlepszymi iluzjonistami z całego świata, ażeby zagwarantować swojemu filmowi autentyczność doznań oraz pozwolić aktorom nauczyć się wykonywać podstawowe sztuczki. „Wiele z tego, co widać na ekranie, zostało sfilmowane przed kamerą”, opowiada Ruffalo. „Nasze sztuczki zostały zaprojektowane tak, by widzowie w kinie czuli się tak jak na przedstawieniu na żywo. A przy okazji, kino jest samo w sobie sztuczką magiczną, prawda?” W tym miejscu pałeczkę przejął wspominany...

Wierzycie w magię?Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!