search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 01 marca 2013 | komedia, romans | 97 min | Wielka Brytania
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Daję nam rok” (ang. I Give It a Year) to brytyjska komedia romantyczna z 2013 roku. Scenarzystą i reżyserem projektu jest Dan Mazer, odpowiedzialny za kontrowersyjne komedie "Borat" i "Brüno" z Sachą Baronem Cohenem w roli głównej. Za produkcje odpowiadają Eric Fellner oraz Tim Bevan. Polskim dystrybutorem obrazu jest ITI Cinema. Nat (Rose Byrne) jest atrakcyjna i przedsiębiorcza, Josh (Rafe Spall) to niezbyt znany pisarz ze specyficznym poczuciem humoru. Jego denerwuje jak ona śpiewa, ona wstydzi się, kiedy on tańczy. Pierwszy kryzys małżeński zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina (Simon Baker) i byłej dziewczyny Josha – Chloe (Anna Faris). Kiedy przeciwieństwa przestają się przyciągać, a prawdziwa miłość wciąż może czekać za rogiem, wspólny pierwszy rok zaczyna wydawać się nieosiągalny. W filmie „Daję nam rok” w pozostałych rolach zagrali: Stephen Merchant, Kerry Howard – Clare, Craig Izzard – Jacob, Leon Corbin – Przechodzień, James Hare - Mąż Jenny, Martin John King – Roger, Anna Skellern – Prowokatorka, Sam Creed - Pasażer Eurostar, Paul Blackwell - Kelner na weselu, Ray Donn - Pasażer Eurostar.


Tę stronę zapoczątkował użytkownik:

klaudiaphelps klaudiaphelps

Pocztówki z roku poślubnego - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
15 marca 2013 11:12

Danowi Mazerowi, twórcy „Borata“ (2006) i „Brüna“ (2009) z Sachą Baronem Cohenem w roli głównej, nie udało się kolejny raz przeskoczyć ustawionej przez samego siebie poprzeczki. Jego najnowsza komedia „Daję nam rok“ nie jest politycznie niepoprawna, piekielnie ironiczna, ani skandalicznie szydercza. Z jednej strony Mazer niby pogrywa sobie z konwencją, z drugiej nic w tym ciekawego. Ślub mamy już w otwierającej sekwencji filmu, więc wszystko, na co zwykle czekają bohaterowie i widzowie komedii romantycznych już się wydarzyło. W dynamicznie zmontowanej sklejce montażowej widzimy jak się poznali, zakochali i pobrali. I dopiero kilka zabawnych minut spędzonych przed ołtarzem było dla nich przedsmakiem koszmaru dnia codziennego. Temu ostatniemu bardzo szybko zaczęło towarzyszyć poczucie zażenowania i pewność, że branie ślubu po siedmiu miesiącach znajomości było kiepskim żartem.Opinie (5)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~efefwef 2013-08-31 (20:34) 2 lata 11 miesięcy 29 dni 3 godziny i 1 minutę temu

Bardzo interesujący film. Chyba mogę mu dać ocenę 8 z czystym sumieniem. Oglądałem go przed chwilą z lektorem na stronie filmyhd.blo.pl (Dobra jakość i bez limitów czasowych)

odpowiedz

0
0
~mateusz 2013-08-22 (20:52) 3 lata 7 dni 2 godziny i 42 minuty temu

Jak tak ma wyglądać najzabawniejszy brytyjski film to ja dziękuję

odpowiedz

0
0
~magdalllena 2013-04-05 (15:27) 3 lata 4 miesiące 24 dni 8 godzin i 7 minut temu

zgadzam sie beznadzieja.

odpowiedz

0
0
~Ola 2013-03-04 (16:31) 3 lata 5 miesięcy 25 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Zgadzam sie z opinia poprzednika.Przereklamowany.Zenujace dialogi,sztuczna gra aktorow. Zastanawia tylko fakt-co tam robi Simon Baker? Chyba szkoda go do takich tandetnych produkcji.Kino juz dawno zeszlo na psy

odpowiedz

0
0
~dzida 2013-03-02 (21:49) 3 lata 5 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Już dawno nie oglądałem tak rozczarowującego filmu, mając na względzie nawet specyfikę gatunku. Scenariusz oparty na erotycznych podtekstach. Jedyny śmiech na sali w momencie obnażenia męskiego członka i przesłanie że małżeństwo to związek na rok po którym z radością robi się imprezę na której ogłasza się rozwód. DNO

odpowiedz