search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nominacja

Złote Globy

1 nominacja


Ostatnie aktywności

tadeusz70 tadeusz70 uzupełnił profesję w Zoe Lister Jones
tadeusz70 tadeusz70 uzupełnił www o sobie w Zoe Lister Jones
tadeusz70 tadeusz70 dodał profesję do Aisling Loftus
tadeusz70 tadeusz70 dodał dane ogólne do Aisling Loftus
tadeusz70 tadeusz70 dodał www o sobie do Aisling Loftus

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 25 stycznia 2013 | akcji, dramat, katastroficzny, thriller | 114 min | Hiszpania USA
Wasza ocena:  9.50/ (2 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Niemożliwe” (tytuł oryginalny: Lo imposible, angielski: The Impossible) to hiszpański dramat katastroficzny z 2012 roku. Jest to jednocześnie anglojęzyczny debiut reżysera Juana Antonio Bayony. Scenariusz napisał Sergio G. Sánchez, a muzykę skomponował Fernando Velázquez. Za produkcję odpowiadają Álvaro Augustin, Belen Atienza, Enrique López Lavigne. "Niemożliwe", opowiada o prawdziwych wydarzeniach z 2004 roku, kiedy to fala tsunami zalała Azję, pozbawiając życia setki tysięcy ludzi. Watts i McGregor grają małżeństwo, które przyjeżdża wraz z trójką synów na wakacje do Tajlandii. Rankiem 26 grudnia ich wymarzony urlop zamienia się w koszmar. Przepiękny hotel położony w malowniczym otoczeniu palm, złocistej plaży i błękitnego oceanu wydaje się być gwarancją wymarzonego odpoczynku. Raj jednak zamieni się w prawdziwe piekło. Pewnego dnia, nad ranem, od strony morza dochodzi przerażający huk. Maria, Henry i wszyscy mieszkańcy hotelu zamierają w bezruchu. W chwilę później cała plaża, budynki i znajdujący się na niej ludzie zostają zmieceni przez monstrualną falę tsunami. Woda zabiera wszystkich i wszystko. Wszystko… z wyjątkiem nadziei. W filmie „Niemożliwe” w rolach głównych wystąpili: Naomi Watts jako Maria, Ewan McGregor jako Henry, Tom Holland jako Lucas, Samuel Joslin jako Thomas, Oaklee Pendergast jako Simon.


Współautorami tej strony są użytkownicy:

krystofel7

Pod powierzchnią - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
23 stycznia 2013 11:55

„Niemożliwe“ to kino stawiające na piedestał fizykalność przeżycia. Dynamiczna narracja wciąga w wir wydarzeń, w jaki wpisane są odurzające rozsądek emocje. Historia Marii i Henry’ego – którzy rozdzieleni przez falę szukają siebie nawzajem błądząc w świecie zmytym z powierzchni ziemi – to jednak też film o psychicznej determinacji; o bezkompromisowości ducha, imperatywie ciała i jego niewiarygodnej drodze przez mękę. To historia o szukaniu drogi w świecie, którego już nie ma i opowieść o wierze, że relacje między ludźmi mają większą moc niż gniew bogów. To historia miłosna z ogromną tragedią w tle – to kolejny nieprawdopodobny popis aktorski nominowanej do Oscara Naomi Watts.


ciekawostki (4)

EKIPA

JUAN ANTONIO BAYONA (Reżyseria) Hiszpański reżyser filmowy, który zaczynał karierę w telewizji, kręcąc reklamy oraz wideoklipy, lecz dał się poznać światu lirycznym filmem grozy „Sierociniec” z 2007 roku. Film otrzymał dziesięciominutową owację na stojąco podczas premiery na festiwalu w Cannes i stał się jednym z największych sukcesów hiszpańskiego kina. Bayona otrzymał za niego również nagrodę Goya dla Najlepszego Nowego Reżysera. „Niemożliwe” to jego drugi pełnometrażowy projekt fabularny. SERGIO G. SANCHEZ (Scenariusz) Studiował w nowojorskim University Tisch School of the Arts, później nakręcił i wyprodukował kilka filmów krótkometrażowych, po czym zadebiutował jako scenarzysta „Sierocińcem”...

EKIPAOpinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!