search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 05 kwietnia 2013 | fantasy, horror | 91 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nasza ocena:  7/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Martwe zło” (ang. Evil Dead) to amerykański horror z 2013 roku w reżyserii Fede Alvareza. Scenariusz napisali: Diablo Cody, Sam Raimi, Rodo Sayagues Mendez i Fede Alvarez. Muzykę skomponował Roque Baños, a za produkcję odpowiadają Sam Raimi, Bruce Campbell oraz Robert G. Tapert. Obraz jest remake’em horroru z 1981 roku. Kiedy grupa dwudziestokilkuletnich przyjaciół przypadkowo budzi starożytnego demona, domek w lesie staje się przesiąkniętą krwią izbą tortur w zrealizowanej pod tym samym tytułem, długo oczekiwanej adaptacji kultowego horroru Sama Raimi Martwe zło (1981). Ten mrożący krew w żyłach horror łączy w sobie elementy bolesnej ekscytacji i rozlewu krwi, jakie mogliśmy oglądać w oryginale, zaskakuje jednak widza serią nowych szokujących zwrotów akcji. Mia (Jane Levy), młoda kobieta, której życie zostało zniszczone na skutek bolesnej straty i uzależnienia od narkotyków, namawia swojego brata Davida (Shiloh Fernandez), jego dziewczynę Natalie (Elizabeth Blackmore) oraz przyjaciół z dzieciństwa Olivię (Jessica Lucas) i Erica (Lou Taylor Pucci), aby wspólnie z nią wybrali się do należącego do rodziny domku na wsi. Ta wyprawa ma jej pomóc w uporaniu się z dręczącymi ją demonami. Na miejscu, Mia demonstracyjne niszczy ostatnie zapasy narkotyków i w obliczu przyjaciół przysięga, że jej uzależnienie to już przeszłość. W filmie „Martwe zło” występują: Jane Levy („Suburgatory”), Shiloh Fernandez (Czerwony kapturek), Lou Taylor Pucci (Zabójczy wirus), Jessica Lucas (Projekt: Monster) oraz Elizabeth Blackmore (Miecz prawdy).


Tę stronę zapoczątkował użytkownik:

Piotr_K Piotr_K

Terapia szokowa - Piotr Pluciński

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
05 kwietnia 2013 13:14

Nakręcić „Martwe zło” po „Domu w głębi lasu”, to jak porwać się na slasher, gdy powstał już „Krzyk”. Rewizja się dokonała, schemat został obalony, niewiele więc zostało do dodania. Tym większym zaskoczeniem jest, że konserwatywny i szablonowy horror debiutującego na dużym ekranie Fede Alvareza ma w sobie więcej energii i samoświadomości, niż konceptualny, zrobiony przez wyjadaczy „Dom…”.


ciekawostki (2)

miejsc kręcenia

Film nakręcono w Detroit (Michigan, USA) i w Auckland (Nowa Zelandia).

miejsc kręceniaOpinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ghjkl 2013-08-31 (09:46) 2 lata 11 miesięcy 30 dni 14 godzin i 44 minuty temu

Uwielbiam tego typu filmy... Więc daję mu ocenę 9. Oglądałem go przed chwilą na stronię filmyhd.blo.pl Dobra jakość i nic nie tnie. Więc polecam...

odpowiedz

1
1
~gn 2013-06-12 (02:25) 3 lata 2 miesiące 18 dni 22 godziny i 5 minut temu

dobry horror

odpowiedz