search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

1 nagroda

2 nominacje


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 23 sierpnia 2013 | dramat, komedia, romans | 96 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nasza ocena:  8/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Blue Jasmine” to amerykańska komedia romantyczna z 2013 roku w reżyserii Woody’ego Allena („Vicky Cristina Barcelona”, „Co nas kręci, co nas podnieca”), który jest także autorem scenariusza. Za produkcję odpowiadają Letty Aronson, Stephen Tenenbaum oraz Edward Walson, a muzykę skomponował Christopher Lennertz. Autorem zdjęć jest Javier Aguirresarobe. Bohaterką nowej komedii romantycznej Woddy’ego Allena jest kobieta, która z dnia na dzień traci swoje luksusowe życie w Nowym Jorku i przeprowadza się do San Francisco. To historia ostatnich etapów dotkliwego życiowego kryzysu modnej nowojorskiej gospodyni domowej. Woody'emu Allenowi tradycyjnie udało się zgromadzić imponującą obsadę. W "Blue Jasmine" wystąpią m.in. Alec Baldwin, Cate Blanchett, Michael Emerson, Louis C.K., Sally Hawkins, Max Casella, Andrew Dice Clay, Alden Ehrenreich, Richard Conti, Martin Cantu. Ciekawostką jest fakt, że Bradley Cooper odrzucił propozycję zagrania w filmie z powodu napiętego grafiku. Film „Blue Jasmine” był kręcony w Nowym Jorku, Quogue (stan Nowy Jork), San Francisco, Larkspur, Tiburon i Belvedere (stan Kalifornia).


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K Frania

Kobieta po przejściach, Allen na szczycie - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
20 sierpnia 2013 13:59

Nie spełnił się najgorszy z możliwych koszmarów, jaki mógłby się przyśnić fanom Woody'ego Allena. Piewca nowojorskich wdzięków nie rozmienił się na drobne realizując kolejne komedyjki, które nie dorastają do pięt jego kultowym filmom sprzed lat. Jakbyśmy grali w dziecięcą wyliczankę "kocha - nie kocha" mogliśmy wymieniać jego ostatnie produkcje mówiąc "O północy w Paryżu" (2011) - dobre, "Zakochani w Rzymie" (2012) - nie dobre, "Blue Jasmine" (2013)... dobre. Zaskakująca jest ta prawidłowość, ale najnowszy film Allena jest rzeczywiście dowodem powrotu reżysera "Annie Hall" (1977) do formy definiowanej wysokim poziomem sarkazmu, ostrością ironii i jakością krytyki amerykańskich warstw społecznych.


ciekawostki (3)

inni kandydaci

- Bradley Cooper był brany pod uwagę do roli w filmie, ale nie mógł wystąpić ze względu na inne zobowiązania - Louis C.K. był początkowo przesłuchiwany do roli Augie'go, ale reżyser stwierdził, że jest zbyt młody i dał mu rolę Ala...

inni kandydaciOpinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Robala 2013-09-17 (18:48) 2 lata 11 miesięcy 8 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Komedia romantyczna??? Czy osoba, która to napisała w ogóle to oglądała???

odpowiedz