search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

2 nominacje


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 01 sierpnia 2014 | akcji, przygodowy, sci-fi | 121 min | USA Wielka Brytania
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Strażnicy Galaktyki” to najnowsza produkcja z uniwersum Marvela, inspirowana serią komiksów o tym samym tytule. Grupa superherosów, których zadaniem jest strzec porządku w kosmosie podbije kina latem 2014 roku. Syn ziemianki i kosmity Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt - obiekt pożądania zagrażającego całemu wszechświatowi Ronana. Chcąc uniknąć gniewu potężnego przeciwnika, Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema nie mającymi nic do stracenia outsiderami: uzbrojonym szopem Rocketem, drzewokształtnym humanoidem Grootem, śmiertelnie niebezpieczną Gamorą i żądnym zemsty Draxem Niszczycielem. Kiedy bohater odkryje prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, będzie musiał zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy by stanęli do ostatniej bitwy, od której zależeć będą losy całej galaktyki.


Tę stronę zapoczątkował użytkownik:

Piotr_K Piotr_K

Współautorami tej strony są użytkownicy:

tadeusz70

Lucasa i Spielberga na pewno rozpiera duma - Grzegorz Kłos

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
22 grudnia 2014 09:51

Ryzyko porażki było kolosalne. Wystarczy wspomnieć koncertowo spaprany „Green Lantern” Martina Campbella, adaptację komiksu opartego przecież na podobnej formule co „Strażnicy Galaktyki”. Na szczęście James Gunn wyszedł z sytuacji obronną ręką. Mało tego, nakręcił nie tyle najciekawszą ekranizację sygnowaną przez Dom Pomysłów, co zdecydowanie najlepszy film rozrywkowy ostatnich lat i wspaniały hołd złożony Kinu Nowej Przygody.

Ain't No Mountain High Enough - Przemysław Dobrzyński

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
01 sierpnia 2014 15:18

Marvel znowu górą! Okazuje się, że nawet ze średnio znanej serii komiksowej, studio potrafi wycisnąć materiał na przebój. I to jaki! „Strażnicy Galaktyki” spokojnie mogą stawać w szranki z klasykami science-fiction i właściwie już w tej chwili można uplasować ich gdzieś pomiędzy „Gwiezdnymi Wojnami” a „Star Trekiem”.


ciekawostki (6)

PRODUKCJA KOSMICZNEJ EPOPEI

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w czerwcu 2013 r. w Wielkiej Brytanii i trwały przez całe długie, gorące lato i jesień. Ekipa i aktorzy podeszli z dużym zaangażowaniem do realizacji wizji Jamesa Gunna. Reżyser często wzmagał ich zapał głośno odtwarzając na planie specjalnie skomponowaną do filmu muzykę. To na jego prośbę kompozytor Tyler Bates nagrał część utworów jeszcze przed rozpoczęciem głównych zdjęć. Muzyka wytwarzała dobrą atmosferę na planie i nadała charakter niektórym scenom. Obok specjalnie skomponowanych utworów Gunn kazał dźwiękowcom głośno odtwarzać piosenki z lat ’70, których Peter Quill w filmie słucha na swoim walkmanie. Oprócz wytworzenia specyficznej energii na planie pomogły one aktorom zachować rytm scen. Przed...

PRODUKCJA KOSMICZNEJ EPOPEIOpinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
2
~g 2014-08-02 (13:40) 2 lata 26 dni 17 godzin i 41 minut temu

Uwielbiam Marvelowe filmy, nie wszystkie sa udale ale ten milo mnie zaskoczyl, smialem się z dialogow jak na dobrej komedii a efekty byly dobre. Wiec fabula ok, efekty ok, scenariiusz ok - polecam!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~g 2014-08-02 (13:41) 2 lata 26 dni 17 godzin i 40 minut temu

Uwielbiam Marvelowe filmy, nie wszystkie sa udale ale ten milo mnie zaskoczyl, smialem się z dialogow jak na dobrej komedii. Wiec fabula ok, efekty ok, scenariiusz ok - polecam!

odpowiedz