search

WP.pl (Wirtualna Polska) oficjalnym patronem filmu w kinie


repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

Frania Frania dodał profesję do Michelle Baines
Frania Frania dodał dane ogólne do Michelle Baines
Frania Frania dodał filmografię do Michelle Baines
Frania Frania dodał profesję do David Weisberg
Frania Frania dodał dane ogólne do David Weisberg

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 21 lutego 2014 | akcji, dramat, historyczny, katastroficzny, przygodowy, romans | 102 min | Kanada Niemcy USA
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

Jest 79 rok naszej ery. Rzymskie Pompeje znajdują się w pełni rozkwitu. Milo, niewolnik, który stał się niezwyciężonym gladiatorem, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która odmieni całe jego życie. Niespodziewanie zakochuje się w pięknej Cassii, córce bogatego kupca, która została już niestety przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu dowódcy. Wkrótce jednak potęga natury daje o sobie znać. Kiedy Wezuwiusz wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy, Milo musi wydostać się z areny, aby uratować życie ukochanej kobiety, podczas gdy majestatyczne Pompeje zostają pochłonięte przez żywioł. „Pompeje” to wielka przygoda, nieśmiertelny romans oraz epickie odtworzenie jednej z największych katastrof starożytnego świata. W głównych rolach występują gwiazdy młodego pokolenia, Kit Harington („Gra o tron”) oraz Emily Browning („Sucker Punch”), a wspiera ich grupa doświadczonych aktorów, na czele z Kieferem Sutherlandem („24 godziny”), Carrie-Anne Moss („Matrix”), Adewale Akinnuoye-Agbaje („Zagubieni”) oraz Jaredem Harrisem („Sherlock Holmes: Gra cieni”). Reżyserii filmu podjął się Paul W.S. Anderson (seria „Resident Evil”).


Współautorami tej strony są użytkownicy:

krystofel7 Piotr_K mar71.71

Ogniste tsunami w Pompejach - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
21 lutego 2014 14:11

W "Pompejach" jest wszystko, co ma zapewnić widzom rozrywkę – romans, zemsta, bijatyki, pościgi, naturalne katastrofy i efekty specjalne. To epicki film, w którym na tle wielkiej historii odbywa się rozgrywka o życie pojedynczych ludzi. Pierwszoplanowymi bohaterami najnowszego filmu Paula W.S. Andersona (seria "Resident Evil") są jednak polityka, namiętność, wielka siła ducha i wiara w istnienie dziejowej sprawiedliwości.


ciekawostki (4)

POMPEJE - FAKTY

1.) Tak jak zostało to ukazane w ''Pompejach'' Paula Andersona, 24 sierpnia 79 roku n.e. nastąpiła erupcja Wezuwiusza, na skutek której utworzyła się chmura pyłu i odłamków, powiększająca się w każdej sekundzie o kolejne 1.5 miliona ton. Powstały w ten sposób śmiercionośny sięgał 30 kilometrów w głąb nieba, a mocne prądy wietrzne poniosły całość w kierunku Pompei oraz Herkulanum. W ciągu kilku godzin oba miasta zostały zakopane pod warstwą pyłu, a wulkaniczna chmura całkowicie przesłoniła Słońce, pozostawiając cały obszar w stanie permanentnej ciemności. Dla przerażonych mieszkańców był to dopiero początek, ponieważ dzieła zniszczenia dokonała seria sześciu kolejnych lawin piroklastycznych, które dobiły gorejące miasta. 2.) Śmiercionośne...

POMPEJE - FAKTYOpinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~gregor 2014-03-06 (15:54) 1 rok 3 miesiące 26 dni 22 godziny i 26 minut temu

lipa

odpowiedz

1
1
~Michi 2014-03-04 (10:35) 1 rok 3 miesiące 29 dni 3 godziny i 45 minut temu

A mi sie bardzo podobał, polecam wybrać się do kina na ten epicki film który od samego początku elegancko wprowadza w temat, na którym emocje aż rozrywają od środka, muzyka jest idealnie dostosowana do rozwoju sytuacji, jak i efekty dźwiękowe w scenach akcji tez bardzo starannie dopasowane!

odpowiedz

2
1
~Przemek 2014-03-03 (12:23) 1 rok 4 miesiące 1 godzinę i 57 minut temu

film wyglada dziadowsko,niskobudzetowka az po oczach bije,ten film nadaje sie tylko do tv.zdecydowanie odradzam wybieranie sie na niego do kina

odpowiedz

2
0
~Marek 2014-02-25 (15:53) 1 rok 4 miesiące 7 dni 22 godziny i 27 minut temu

Film z pewnością zrobi furorę w TV Puls obok "Dwugłowego reina", czy Megapyton kontra Gigaanakanda" ;)

odpowiedz

0
0
~jola 2014-02-10 (15:17) 1 rok 4 miesiące 22 dni 23 godziny i 3 minuty temu

ciekawe

odpowiedz

0
0
~dsg 2014-02-10 (15:15) 1 rok 4 miesiące 22 dni 23 godziny i 5 minut temu

ciekawe

odpowiedz