search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

2 nominacje


Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 24 stycznia 2014 | dramat, komedia | 130 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Sierpień w hrabstwie Osage” to film zrealizowany na podstawie sztuki Tracy'ego Lettsa uhonorowanej Pulitzerem i nagrodą Tony. Saga o rodzinie z Oklahomy i walce jej członków z własnymi demonami wzbudziła ekstazę wielu krytyków. – To prawdopodobnie jedna z najbardziej ekscytujących sztuk amerykańskich od lat – pisał Charles Iherwood na łamach „New York Timesa”. Producentami i dystrybutorami kinowej adaptacji zostali legendarni już niemal bracia Bob i Harvey Weinsteinowie, mistrzowie w promowaniu ambitnych przedsięwzięć, mających szansę na Oscara. Także „Sierpień w hrabstwie Osage” jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w spekulacjach dotyczących Oscarów 2014. Na reżysera wybrano wybitnego twórcę telewizyjnego Johna Wellsa („Mildred Pierce”, „Prezydencki poker”). Zgromadzono imponującą obsadę, z Meryl Streep, Julią Roberts, Juliette Lewis, a także Ewanem McGregorem, Chrisem Cooperem i Benedictem Cumberbatchem. Roberts, na propozycję zagrania u boku Streep, którą niezwykle podziwia, zareagowała płaczem z radości, a Cumberbatch tak mówił w jednym z wywiadów: – Samo siedzenie przy stole z Meryl Streep i patrzenie na nią było niesamowite, wszyscy byliśmy pod wrażeniem. Właściwie zapomnieliśmy, że mamy grać. Zamieniliśmy się w widownię i obserwowaliśmy jej niezwykły talent. Poeta Beverly (Sam Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina z trudem jednoczy się w poszukiwaniach. Międzypokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej – czy przeżywany wspólnie kryzys stanie się początkiem końca konfliktów z przeszłości?


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K Frania

Rodzinny horror w Oklahomie - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
23 stycznia 2014 15:23

"Sierpień w hrabstwie Osage" to - w najlepszym tego słowa znaczeniu - film teatralny. Wszystkie role są obsadzone w punkt i fenomenalnie zagrane. W dialogach komizm splata się z tragedią, groteska ociera o lekki absurd, a filozofia zderza z banałami codzienności. Choć akcja rozgrywa się na deskach jednego salonu - historia jest głęboko wrośnięta w amerykańską kulturę, historię i styl życia.Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
1
beam 2014-01-31 (10:13) 2 lata 6 miesięcy 28 dni 15 godzin i 53 minuty temu

Nie korzystajcie z tej strony, to przekręt wałudzający kasę za smsy.

odpowiedz

6
5
~bx 2014-01-14 (15:27) 2 lata 7 miesięcy 14 dni 10 godzin i 39 minut temu

Właśnie znalazłam w HD bez limitów na: hdplayer.pl/p/526eac1a1c9b5012252a351b928e939d89ffce96==/redirect=film/Sierpień-w-hrabstwie-Osage

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź