search
WSZYSTKO
tape

Nagrody
tape

Złote Lwy - Gdynia

3 nominacje


Jarosław Żamojda

BIOGRAFIA TWÓRCY

Zadebiutował jako operator filmem "Pożegnanie jesieni". Zrealizował zdjęcia do filmów "Odjazd" w reż. Magdy i Piotra Łazarkiewiczów, "Obywatel świata" R.Rowińskiego, "Lazarus" i "Pierwszy milion" W. Dzikiego oraz "Dotknięcie ręki" i "Cwał" Krzysztofa Zanussiego. W 1995 roku wyreżyserował według własnego scenariusza "Młode wilki". Film stał się przebojem kinowym, a dla wielu młodych ludzi filmem kultowym. Na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę za debiut reżyserski, a na festiwalu Polskich Filmów w Chicago główną nagrodę - nagrodę publiczności. W 1998 roku na ekrany kin wszedł film "Młode wilki 1/2", który osiągnął jeszcze większy sukces komercyjny. W 1999 roku Jarosław Żamojda wyreżyserował 23 odcinki telenoweli "Czułość i kłamstwa" oraz spektakl teatru telewizji "Farrago", który otrzymał nagrodę za reżyserię na Festiwalu Teatralnym w Katowicach.
Jarosław Żamojda ukończył Wydział Operatorski Łódzkiej Szkoły Filmowej, a jesienią 1995 r. ukończył kurs reżyserii filmów akcji
W lutym 2001 r. wejdzie na ekrany kin jego najnowszy film fabularny - "6 dni Strusia". Zaczął też pracę nad "Krzyżakami". Będzie gościł na FPFF w Gdyni. Przyjął także nasze czatowe zaproszenie.

Zostań współautorem strony, kliknij aby dodać informacje o tym filmie

dodaj informacje o osobie

Zaloguj się, by dodać informację o osobie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Imię nazwisko:
Jarosław Żamojda
Data urodzenia:
17 kwietnia 1960 r
Miejsce urodzenia:
Bydgoszcz, Polska