search

Ostatnie aktywności

Steven Spielberg opowie o zagładzie Ziemi

wtorek, 06 grudnia 2005 12:32 | megafon.pl

Wytwórnia Paramount Pictures i Steven Spielberg wrócili do pomysłu nakręcenia nowej wersji obrazu science-fiction 'When World Collide'.

Scenariuszem i reżyserią remake'u zajmie się Stephen Sommers, a produkcją - Spielberg.

Oryginalny film z 1951 roku w reżyserii Rudolpha Maté, prezentuje losy grupy astronomów, która odkrywa, że jedna z dwóch planet, wchodzących właśnie w obszar Układu Słonecznego, przeleci w bliskiej odległości od Ziemi powodując jej spustoszenie, a druga - całkowitą zagładę. Świat uratować może jedynie zespół astronautów, którzy lecąc na pierwszą planetę muszą jakoś zapobiec zderzeniu.

Produkcja 'When Worlds Collide' była pierwowzorem dla takich filmów katastroficznych jak 'Dzień zagłady' i 'Armageddon'. Zrealizowane w 1998 roku obrazy zarobiły odpowiednio 350 milionów dolarów i 555 milionów.

Sommers podjął się reżyserii remake'u 'When World Collide' w kwietniu tego roku. Krótko po tym zrezygnował jednak z projektu na rzecz realizacji 'A Night at the Museum'. We wrześniu jednak ze względu na "różnice artystyczne" z producentami porzucił i ten film. Dzięki temu ponownie może zająć się reżyserią obrazu "When Worlds Collide". Prace nad scenariuszem twórca rozpocznie na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Sommers ze Spielbergiem zajmują się już produkcją obrazu 'The Argonauts'.
ZOBACZ TAKŻE:
Niewygodna prawda o polskim idolu wyszła na jaw dopiero po latach Dołącz do ponad 52000 fanów Facebooku! Największe oscarowe wpadki
Jak mogli to przeoczyć? Najzabawniejsze wpadki w polskich filmach Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Kondrat wziął ślub z dziewczyną młodszą o 38 lat!
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Brak średniej oceny.
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!