







2010 rola Klary w filmie "Śluby panieńskie".
2009 otrzymała Telekamerę w kategorii Najlepsza aktorka.
2008 rola w filmie Piotra Wereśniaka pt. „Nie kłam, kochanie”.

4.1 / 5
4.56 / 5

Polska aktorka filmowa i teatralna. Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek dzięki roli w filmie Piotra Wereśniaka pt. „Nie kłam, kochanie”. Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła się 26 lipca 1984 roku w Człuchowie. Przed kamerą zdążyła zadebiutować już w trakcie studiów, pojawiając się w serialach „Dwie strony medalu”, „Fałszerze. Powrót sfory” i „Magda M”. W latach 2007-2008 grała w serialu w reżyserii Patryka Vegi pt. „Twarzą w twarz”. Niedługo potem stała się jedną z najpopularniejszych polskich aktorek dzięki roli w filmie Piotra Wereśniaka pt. „Nie kłam, kochanie”. W tym samym roku zagrała główną rolę kobiecą w filmie Krzysztofa Zanussiego pt.” Serce na dłoni”. Wygrała plebiscyt Róże Gali w kategorii Piękne debiuty i otrzymała nagrodę Elle Style Awards w kategorii Najlepsza aktorka. Chwilę później pojawiła się w czołówce obsady serialu „Teraz albo nigdy”. 2 lutego 2009 otrzymała Telekamerę w kategorii Najlepsza aktorka.



Zadziwia mnie postęp kariery tej drewnianej aktoreczki z wiecznie słodkopierdzącym wyrazem twarzy. Jak ona się w ogóle dostała do do AT i jakim cudem ją skończyła? Tyle osób zdolnych kończy studia aktorskie i ona o dziwo wśród nich. Dziwne. Chyba jechała na urodzie. I dalej jedzie bo wie, że gawiedź o niewyrobionych gustach łyknie każde gówno jak się je tylko ładnie poda i podepnie pod szyld TVN-u. Parcie na kasę, tani blichtr, lans na salonach, wygryzanie sobie na wzajem kontraktów reklamowych i zaszczytnego tytułu najlepiej ubranej gwiazdy, który w tym kraju urasta do rangi Nobla - widzę, że to jej największe ambicje. A od czasu do czasu błyśnie swym beztalenciem na dużym ekranie i tradycyjnie położy rolę. Gra jak by ją wyłowili dopiero co z castingu i przyuczali aktorstwa za pięć dwunasta. To ma być poziom aktorki z dyplomem AT?! Jej role to śmiech - rys postaci wiecznie taki sam - seksownej, pewnej siebie laski, za którą lata pół świata. Szkoda, że reżyserzy wychodzą z założenia, że skoro jest ładna to ma wszystko co trzeba i nadaje się do tego typu ról. Niestety jak widać wyglądać seksownie a zagrać seksowną to dwie różne rzeczy, które z kolei MŻ-T notorycznie myli, dlatego wychodzi jak wychodzi. W każdym filmie mamy więc drewnianą lalę bez wyrazu emanującą jakimś dziwnym rodzajem seksapilu, który bardziej denerwuje niż pociąga, silącą się nieudolnie na jakieś emocje. Wyłazi z niej przeciętność, poprawność i nijakość - ot ładna, dobrze ubrana dziewczyna z Człuchowa, nic więcej. Ale na szczęście jest TVN, Viva i Gala - tam się lubują w stwarzaniu złudzeń, sprzedawaniu fałszu i leczeniu kompleksu bycia małym. Niech tam wciska ten swój kit bo w kinie na taką ściemę widzowie się nie dają nabrać.
5/5..Ona jest fajna uwielbiam ją w "Nie kłam kochanie" Tak ładnie w tym warkoczy wyglądała.:)
dla ,mni jest beznadziejna gra sztucznie poprostu nie.
Do ~Dawid: Chyba sie nie znasz Julia Rosnowska jest milion razy ładniejsza
beznadziejnie brzydka wymalowana okropnie i gra okropie nie lubie jej juz julka jest ladniejsza.
Ilość komentarzy mówi sama za siebie. Marta jest jedna z najlepszych aktorek w Polsce. MA TO COŚ! JEST PIĘKNA,CZARUJĄCA.. Negatywne komentarze świadczą o tym,że wiele kobiet zazdrości jej urody. Co wy możecie wiedzieć o aktorstwie?. Gołym okiem widać ,że jest świetną aktorką. W każdej roli sie sprawdza. Daje z siebie 100%. JEST GENIALNA I ZASŁUGUJĘ NA CORAZ TO LEPSZE ROLE!.. A i jeszcze jedno co do urody. JEST 1000 RAZ ŁADNIEJSZA OD JULI ROSNOWSKIEJ !! :)
Co za paskuda!!!!
Żerowy poziom inteligencji, tandeciara, wyrafinowana dziewucha zw wsi
A ja w Przechlewie bylam kilka razy, extra obozy i na narty zima tez sie wybiore! a co! nie tylko woda
Tez wiem, gdzie Przechlewo lezy haha ;p co sie chwalisz:PP jezdze tam na wakacje
Piekna, jak wszystkie przechlewianki ;D Mam tam dziewczyne!!
poza wyglądem wypadałoby mieć jeszcze talent czym Pani Marta nie grzeszy i w każdej roli jest jednakowa
ona jest najładniejsząi najfajniejszą POLSKĄ AKTORKĄ
SUUUUPER AKTORKA POTRAFIĄCA PRZYCIĄGNĄĆ WIDZÓW DO EKRANU
MŻT
Marta jest bardzo piękna kobietą i moim zdaniem jest dobra aktorka najbardziej podoba mi się jej rola jako: Joanna Konieczna w serialu pt. ,,Chichot losu''. Ta rola bardzo do niej pasuje. Jej styl powala na kolana.
zostala nia tylko dlatego ze jest piekna! tak sie w Polsce dzisiaj robi kariere!
j.w.