search

Ostatnie aktywności

Najpiękniejsza kobieta wszech czasów - Audrey Hepburn

piątek, 04 maja 2007 11:24 | Wirtualna Polska

Audrey Hepburn Audrey Hepburn
źródło: AFP
Była jedną z największych osobistości świata show biznesu. Choć nigdy nie pozbyła się kompleksu z powodu dość wysokiego wzrostu w pamięci wielkiej rzeszy wielbicieli na zawsze pozostała najpiękniejszą aktorką wszech czasów.

Pomni tego faktu wierni fani nazwali nawet na jej cześć jedną z odmian tulipana. Zdobyła dwa Oscary, zagrała w prawie 30. filmach i władała płynnie czterema językami. Śpiewała ‘Happy Birthday’ Johnowi F. Kennedy’emu w dniu jego ostatnich urodzin. Gdyby żyła, Audrey Hepburn obchodziłaby dziś 78. urodziny.


Audrey Hepburn - doskonała aktorka, modelka i tancerka do historii przeszła jako uosobienie naturalnego piękna. Uwodzicielska, pełna ciepła i seksapilu bez reszty zjednywała sobie uznanie zarówno ogólnoświatowej publiczności jak i krytyki.

Przez szereg lat figurowała na szczytach rozmaitych rankingach topowych magazynów jako jedna z: najseksowniejszych, najbardziej inspirujących, czy też obdarzonych największą naturalną urodą osobistości. Laureatka Oscara i znana muza projektanta mody Hubera de Givenchy. Jako specjalny ambasador UNICEF’u do ostatnich dni pomagała Afrykańskim dzieciom. Zmarła 20 stycznia 1993 roku.
ZOBACZ AUDREY HEPBURN
W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ
Audrey Hepburn urodziła się w 1929 roku w Brukseli. Aktorka wywodzi się z rodziny holenderskiej arystokratki Elli Van Heemstry i zamożnego angielskiego bankiera Josepha Anthonyego Rustona. Po rozwodzenie rodziców młoda Audery zamieszkała z matką, a niedługo później rozpoczęła naukę w prywatnej szkole dla dziewcząt w Londynie. Po przeprowadzce do Arnhem w Holandii, kontynuowała naukę w tamtejszej prywatnej szkole aż do wybuchu II wojny światowej. Tak samo jak dla większości mieszkańców Europy czas ten był dla niej prawdziwą i jedyną w swoim rodzaju próbą charakteru.

Audrey Hepburn po zajęciu Holandii przez hitlerowskie Niemcy, w celu uniknięcia dociekliwych pytań nazistów zmieniła imię i nazwisko. Już jako Edda Van Heemstra rozpoczęła naukę w pierwszej w życiu publicznej szkole oraz zapisała się na lekcje baletu. Postępy jakie poczyniła w dziedzinie tańca artystycznego sprawiły że bardzo szybko sama mogło dorabiać jako instruktorka. Ryzykując życiem, zarobione w ten sposób pieniądze oddawała na anty nazistowskie akcje.

Podczas brytyjskiej ofensywy z 1944 roku, gdy w Arnhem rozgorzały walki 16. letnia pod ów czas Audrey zajmowała się rannymi w wojskowym lazarecie. Zbiegiem okoliczności jednym z jej podopiecznych był Terence Younga który po wojnie został reżyserem i nakręcił jeden z jej filmów – ‘Waiting until dark’. Jak przyznała kilkanaście lat później, już jako gwiazda filmowa rok 1944 był dla niej najgorszym. By przeżyć jadła bulwy tulipanów. Próbowała również wynaleźć przepis na chleb z trawy.

Po zakończeniu wojny Audrey Hepburn wyjechała do Wielkiej Brytanii na stypendium dla uzdolnionych tancerek baletowych. Nieprzeciętna uroda pozwoliła jej wówczas również na dorabianie w zawodzie modelka.

Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się...
ZOBACZ TAKŻE:
Niewygodna prawda o polskim idolu wyszła na jaw dopiero po latach Dołącz do ponad 52000 fanów Facebooku! Największe oscarowe wpadki
Jak mogli to przeoczyć? Najzabawniejsze wpadki w polskich filmach Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Kondrat wziął ślub z dziewczyną młodszą o 38 lat!
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Średnia ocena: Ocena 4.83/5 4.83 / 5
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!