search
wszystko o filmie
tape

repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Gatunek: dramat | 111 min | Polska
Wasza ocena:  9.00/ (79 głosów)
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

"Przesłuchanie" we wstrząsający sposób pokazuje mechanizmy aparatu policyjnego lat pięćdziesiątych (XX wieku). Główna bohaterka zostaje aresztowana,a właściwie brutalnie uprowadzona przez służby milicyjne i osadzona w więzieniu. Władze chcą, aby zeznawała przeciwko swojemu koledze z zespołu. Major Olcha ma być oskarżony o zdradę ojczyzny, brak jednak obciążających go dowodów. Dowodów miałaby dostarczyć główna bohaterka. Antonina przechodzi prawdziwy koszmar w więzieniu i podczas "śledztwa".


Knot - kolbuch_17

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
16 2010 16:02

Dziadowski film, obsada również. Robiony pod publikę z solidarnościowym rodowodem. Nie wytrzymał próby czasu. Bez płciowy jak sama Janda. Nie ma potrzeby dodawać przymiotnika [kultowy]. Jednym słowem [pułkownik].

Przesłuchanie - mazanko

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
29 2006 15:58

Dzisiaj miałem okazję obejrzeć ten film na kasecie VHS. Przesłuchanie robi naprawdę bardzo duże wrażenie. Nakręcony w ponurych więźiennych pomieszczeniach, z całą sumiennością oddające realia socjalizmu. Ukazuje jak torturowano więźniarki polityczne...Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Gdanszczanka 2013-05-09 (18:00) 3 lata 3 miesiące 14 dni 9 godzin i 30 minut temu

Swietny film, znakomita obsada, a zwlaszcza role p. Jandy i p. Ferency. Ponure czasy, tragiczne losy jednym slowem , samo zycie. Czlowiek mlody nie zdaje sobie sprawy jak okrutne, bezwzgledne i niesprawiedliwe bywa zycie. Z perspektywy doswiadczen i wiedzy wylania sie niestety dosc ponury obraz. Dobrze ze sa takie filmy. Czy nam sie to podoba, czy nie, taka jest nasza historia. Czesto znacznie okrutniejsza. Uwazam ze to jeden z najbardziej wartosciowych filmow, a juz p. Janda jest w nim rewelacyjna. Moze jestem stronnicza bo bardzo lubie te aktorke i jej role. Kazdej z nich nadaje swoisty charakter, a jej blyskotliwa osobowosc rozswietla kazda postac.

odpowiedz

4
3
~ReMi 2010-04-27 (21:51) 6 lat 3 miesiące 27 dni 5 godzin i 39 minut temu

przesłuchanie
faktycznie, film jest wstrząsający i wierzę, że tak było. Chociaż, nie byłam przesłuchiwana. Ale słyszałam, że i dzisiaj policja nie wiele lepiej się zachowuje wobec podejrzanych.

odpowiedz