search

Sally Hawkins chce równości płci

czwartek, 05 lutego 2009 10:03 | megafon.pl

Sally Hawkins Sally Hawkins
źródło: AP
Sally Hawkins dołączy do obsady filmu "We Want Sex".

Obraz zilustruje prawdziwe wydarzenia, do których doszło w roku 1968 w fabryce Forda w Dagenham. 850 kobiet zatrudnionych w zakładach rozpoczęło protest przeciwko seksualnej dyskryminacji podczas oceny ich pracy. Bunt przyczynił się do rozwoju ruchu na rzecz praw kobiet w Wielkiej Brytanii i doprowadził do zrównania płac męskich i żeńskich pracowników.

Reżyserią według scenariusza Billy'ego Ivory'ego zajmie się Simon Curtis. Za produkcję odpowiadać będą Stephen Woolley i Liz Karlsen.

Sally Hawkins zagrała główną rolę w komedii "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia" Mike'a Leigh. Film trafił do polskich kin w listopadzie 2008 roku.
ZOBACZ TAKŻE:
Baby z "Dirty Dancing" - jak dziś wygląda? Dołącz do ponad 5000 fanów Facebooku! Miała trzy piersi! Jak dziś wygląda?
Pamiętacie Jadźkę z "Samych swoich"? Ona ma czym oddychać! Co dziś robi Maryna z "Janosika"?
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Brak średniej oceny.
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj


Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!