search

Ostatnie aktywności

Święto polskiego kina w Nowym Jorku

piątek, 06 lutego 2009 09:17 | PISF

źródło: oficjalna strona festiwalu NYPFF
Najciekawsze polskie filmy minionego sezonu, spotkania z twórcami i imprezy towarzyszące - te wydarzenia co roku przyciągają na Festiwal Polskich Filmów w Nowym Jorku tłumy miłośników kina. Jubileuszowa, piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 5-10 maja 2009 w Anthology Film Archives i Museum of Modern Art.

New York Polish Film Festival (NYPFF) jest największym na wschodnim wybrzeżu USA dorocznym wydarzeniem kulturalnym, promującym i prezentującym polską sztukę filmową. W ciągu pięciu lat istnienia festiwal nie tylko zdobył sobie dużą popularność wśród widzów, ale został zaproszony do współpracy z prestiżowymi amerykańskimi instytucjami kulturalnymi.

Między innymi dzięki staraniom organizatorów NYPFF polskie kino cieszy się wśród nowojorskiej publiczności coraz większą popularnością. Zakończony w styczniu ponad miesięczny przegląd filmów Agnieszki Holland przyciągnął do MoMy tysiące widzów, doskonałą frekwencją mogła pochwalić się także retrospektywa Jerzego Skolimowskiego zorganizowana w 2007 roku. Wcześniej NYPFF był także organizatorem przeglądu filmów z Elżbietą Czyżewską, etiud studentów polskich szkół filmowych, a także filmów animowanych tworzonych przez polskich artystów.


Tegoroczną edycję festiwalu organizatorzy zamierzają rozszerzyć o cykl “Filmy naszych sąsiadów", prezentujący obrazy z krajów byłego bloku komunistycznego.
ZOBACZ TAKŻE:
Niewygodna prawda o polskim idolu wyszła na jaw dopiero po latach Dołącz do ponad 52000 fanów Facebooku! Największe oscarowe wpadki
Jak mogli to przeoczyć? Najzabawniejsze wpadki w polskich filmach Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Kondrat wziął ślub z dziewczyną młodszą o 38 lat!
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Brak średniej oceny.
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!