search
powiązane
tape
fotka

Star Trek

Waszym zdaniem: 8

Naszym zdaniem: 8


premiery

Polski Box Office: "Star Trek" przegrał z Woody'm Allenem

środa, 13 maja 2009 12:46 | Wirtualna Polska

Zachary Quinto jako Spock Zachary Quinto jako Spock
Z pośród czterech nowości jakie pojawiły się w polskich kinach w miniony weekend, tylko dwie osiągnęły na tyle dobry wynik, by zakwalifikować się do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych. Znów zaskoczyła produkcja "Vicky Cristina Barcelona" ponownie zajmując pierwszą pozycję zestawienia. Film Woody’ego Allena prześcignął nawet amerykański hit "Star Trek".

TOP 10 POLSKIEGO BOX OFFICE'U


Nieco kapryśna pogoda sprawiła, że polskie kina, pierwszy raz od kilku tygodni, odnotowały wzrost liczny widzów. Niestety z pewnością nie był to wzrost, który zadowoliłby polskich dystrybutorów i właścicieli kin. W stosunku do poprzedniego notowania, frekwencja podniosła się w miniony weekend o niecałe 13 tysięcy. Łącznie od 8 do 10 maja kina odwiedziło 188 tysięcy Polaków.

Spodziewany lider zestawienia, superprodukcja sci-fi "Star Trek" okazała się gorsza od obrazu "Vicky Cristina Barcelona" i zajęła drugie miejsce zestawienia. Udana próba wskrzeszenia kultowej serii nie wzbudziła w Polakach dużego zainteresowania. Film zobaczyło 25 644 osoby. To wynik o około 8 tysięcy gorszy od tego jaki osiągnęła pierwsza duża nowości sezonu letniego 2009, czyli produkcja "X-Men Geneza: Wolverine".

Do tytułu najnowszej części "Star Treka" najbardziej pasowałyby słowo "Początek". Film rozpoczyna największą przygodę wszech czasów - niezwykłą historię dziewiczej podróży młodej załogi na pokładzie najbardziej zaawansowanego technologicznie statku kosmicznego, U.S.S. Enterprise.

Ostatnią nowością, która zakwalifikowała się do pierwszej dziesiątki box office’u jest zamykająca podium komedia "17 Again", w której zagrali Zac Efron i Matthew Perry. Film obejrzało 25 215 osób.

"17 Again" to historia dorosłego mężczyzny, który odkrywa, że jego życie wcale nie wygląda tak jak sobie to przed laty wyobrażał. Rozgoryczony 30-latek wraca do szkoły gdzie… znów staje się nastolatkiem.

Lider zeszłotygodniowego zestawienia, "X-Men Geneza: Wolverine" znalazł się tym razem na miejscu czwartym. Film w miniony weekend obejrzało 23 tysiące widzów. Łącznie od premiery produkcja zgromadziła przed polskimi ekranami 90 tysięcy fanów.

"X-Men Geneza: Wolverine" to pierwszy z nowej serii widowiskowych filmów akcji, ukazujący korzenie najsłynniejszego z X-Menów - tajemniczego Wolverine'a, który postanawia wyjaśnić zagadkę swego pochodzenia.

ZOBACZ TAKŻE:
Baby z "Dirty Dancing" - jak dziś wygląda? Dołącz do ponad 5000 fanów Facebooku! Miała trzy piersi! Jak dziś wygląda?
Pamiętacie Jadźkę z "Samych swoich"? Ona ma czym oddychać! Co dziś robi Maryna z "Janosika"?
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Brak średniej oceny.
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj


Opinie

Ocena: 0 [0]
~junus [2009-05-13 15:04]

Film jest ok
Widziałem "Vicky Cristina Barcelona tuż po polskiej premierze (a dziś wybieramy sie z dziewczyną drugi raz, w końcu są srody z Orange). To niezły film (choć "Wszystko gra" podobało mi się bardziej). Woody jest w formie ;), abarcelona i Oviedo są fantastyczne ;)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
Morświn [2009-05-13 13:05]

Bo Woody ogólnie ma dobre filmy - a już na pewno lepszy jest ten teraz od "Star Treka"

odpowiedz