search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Maria Probosz

Aktorka filmowa, której kariera przypada niemal wyłącznie na dekadę lat 80-tych. Zagrała wówczas w blisko czterdziestu różnych produkcjach. Wsławiła się jako bohaterka licznych, filmowych scen rozbieranych. Aktorką chciała być podobno od dziecka, jednak o jej zawodowej drodze przesądziła wygrana w konkursie telewizyjnym „Kto nas zatrudni w filmie”. Karierę z prawdziwego zdarzenia rozpoczęła jeszcze jako studentka, od występu w „Karabinach” Waldemara Podgórskiego (1981). Szybko zyskała popularność. W ciągu dziesięciu kolejnych lat pojawiła się w sumie w prawie czterdziestu różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych, nierzadko w pierwszoplanowych kreacjach. Maria Probosz występowała czasami w pięciu filmach rocznie. Zgrabne, chętnie eksponowane ciało i niewątpliwa uroda aktorki sprawiły, że często angażowano ją w dość specyficznych rolach. Zagrała kochanki głównych bohaterów w „Trzech krokach od miłości” Rydzewskiego i „Zabij mnie glino” Jacka Bromskiego.

Galerie

miniaturka

Multimedia

więcej

więcej o artyście

Zobacz więcej w serwisach WP

Ale seriale

Ale seriale

Maria Probosz: Tajemnicza śmierć polskiej seksbomby
Najbardziej nieprzyzwoita polska aktorka Następne(fot. EastNews)

Najbardziej nieprzyzwoita polska aktorka

Francja miała swoją Brigitte Bardot, Stany Zjednoczone Pamelę Anderson. Mylą się ci, którym się wydaje, że jedyną polską seksbombą była Katarzyna Figura.

W latach 80-tych na ekranach polskich kin triumfy święciła kobieta-nimfetka z blond włosami i ustami pełnymi jak Scarlett Johansson. Przez piętnaście lat swojej kariery zagrała w czterdziestu filmach, trzydzieści cztery razy się rozebrała. A potem nagle zupełnie zniknęła z pola widzenia. Czy dlatego, że miała zbyt wygórowane ambicje w stosunku do tego, co oferował jej rynek?

Czy dziś, już trzy lata po śmierci pięknej aktorki, można szukać odpowiedzi na pytanie, kim w istocie była polska gwiazda sprzed lat?

CZYTAJ DALEJ >>>
Oceń 
  
Brak średniej oceny.
 
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!