search

więcej o filmie

miniaturka Dowiedz się więcej o filmie:

Katedra

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej o filmie

Zobacz więcej w serwisach WP

WP.TV

WP.TV

WP.TV

Kobieta

Tomasz Bagiński: Jego nazwisko to światowa marka

Poprzednie Kinematograf Następne(fot. mat. dystrybutora)

Kinematograf

Do premiery kolejnego filmu Tomka musiało minąć aż pięć długich lat, ale w tym czasie nie próżnował. Nakręcił mnóstwo reklam (w tym dla Duracella), zrobił nową oprawę graficzną dla telewizyjnej „Panoramy”, stworzył też intro do „Wiedźmina” – jednej z najpopularniejszych polskich gier - zwiastuny do kolejnych części gry będą miały więcej odsłony na Youtube niż jego filmy. Ciągle jednak myślał o nowym projekcie.

„Kinematograf” jest kontynuacją autotematycznych poszukiwań Bagińskiego. Jego opowieść o parze staruszków – mężczyźnie, zaangażowanym we wprawianie w ruch obrazów i usuniętej w cień kobiecie - była nostalgiczną podróżą do początków kina, ale i uniwersalną historią o potrzebie tworzenia, która przesłania z czasem rzeczy najważniejsze.

Paradoksalnie, prostota i uniwersalność historii zaszkodziły filmowi – pojawiły się głosy, że Bagiński idzie na łatwiznę i schlebia przeciętnym gustom. Nie można jednak „Kinematografowi” odmówić pewnego uroku i wizualnej maestrii.
Oceń 
  
Brak średniej oceny.
Opinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
2
~brawo 2014-02-15 (13:44) 1 rok 11 miesięcy 26 dni 21 godzin i 56 minut temu

Brawo ale mówić, że stworzył np intro do wiedźmina itd to jest zwyczajne kłamstwo. Te już bardziej zaawansowane filmy stworzył cały sztab ludzi, którymi Baginski tylko kierował.

odpowiedz

4
0
~Pupil :-) 2014-02-14 (22:03) 1 rok 11 miesięcy 27 dni 13 godzin i 37 minut temu

Na pewno jest KOGO chwalić. :-) Tylko jak dużo jest takich geniuszy w Polsce? I jak dużo się ich kształci już od podstaw w szkołach, gdzie informatyki uczą panie bez studiów i bez znajomości komputerów? Ile jest zasługi w sukcesie Pana Bagińskiego systemu edukacyjnego z jego anachronicznym podejściem do rzeczywistości, a ile samozaparcia i wewnętrznej potrzeby realizowania talentu? GENIUSZ odrzucony przez dwie prestiżowe uczelnie :))) Ciśnie mi się tutaj aria Skołby "Piórem sadła nie ukrajesz, papierem się nie najesz, do szkoły ten kto goły, a my obsiądziem stoły. Wędzonki i golonki, niegodnym w gębę kłaść, a gdy chcesz się mądrzyć z głodu giń lub ze mną chwal potęgę świń, lub ze mną chwal potęgę świń"

odpowiedz

8
0
~Esek 2014-02-14 (19:40) 1 rok 11 miesięcy 27 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Spoko koleś i zajebiste animacje robi powodzenia :)

odpowiedz

10
0
~kij 2014-02-14 (18:44) 1 rok 11 miesięcy 27 dni 16 godzin i 56 minut temu

Swietny facet, piszcie wiecej takich artykulow, jest sie czym chwalic :)

odpowiedz