search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Johnny Depp

Jeden z najbardziej znanych aktorów amerykańskich. Urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro w stanie Kentucky w USA. Jako nastolatek zajmował się muzyką, grał w zespole. Dzięki oryginalnej urodzie szybko stał się niezwykle popularny, zwłaszcza u żeńskiej części publiczności. W 1984 roku zadebiutował w horrorze „Koszmar z ulicy wiązów”, w 1986 zagrał epizod w „Plutonie” Olivera Stone’a, w latach 1987-1990 występował w serialu TV „21 Jump Street”, jednak prawdziwym przełomem w jego karierze była tytułowa rola „Edwarda Nożycorękiego” (1990, obok Winony Ryder) w dramacie fantasy w reżyserii Tima Burtona. Rola przyniosła mu nominację do Złotego Globu i duży rozgłos. Johnny Depp stał się od tamtej pory czołowym aktorem tego reżysera. W 2003 roku zagrał w pierwszej części serii „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. W 2009 roku zagrał w obrazie "Wrogowie publiczni", rok później w "Turyście" u boku Angeliny Jolie oraz w filmowej wersji "Alicji w krainie czarów".

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej

więcej o artyście
1/11 Nastepne
Najbardziej dochodowi aktorzy w Hollywood
<a href=http://film.wp.pl/id,344,name,Johnny-Depp,osoba.html>Johnny Depp</a> Następne(fot. na zdjęciu Jacques Audiard/AFP)

Johnny Depp

The Quigley Publishing Co. opublikował listę 10 najbardziej dochodowych aktorów Hollywood w 2007 roku. Zestawienie jest opracowywane co roku i jest bardzo cenione w środowisku.

Johnny Depp przyniósł hollywoodzkim studiom najwięcej zysku w 2007 roku.
Oceń 
  
Ocena 43/5 4.64 / 5
1/11 Nastepne
 
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!