search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Iza Miko

Polska aktorka młodego pokolenia, od kilku lat z powodzeniem występująca w hollywoodzkich produkcjach. Gwiazda takich filmów, jak: „Wygrane marzenia”, „W rytmie hip-hopu 2”, czy polska komedia romantyczna „Kochaj i tańcz". Od maleńkości pałała miłością do tańca, co w efekcie zaprowadziło ją do szkoły baletowej. Zanim Iza Miko została jednak jej uczennicą, uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie umuzykalniała się poprzez naukę gry na fortepianie. Mimo że ostatecznie w 1997 roku musiała zrezygnować z kariery baletnicy, szybko podniosła się po porażce i, pełna optymizmu, postanowiła pójść w ślady rodziców i zostać aktorką. Po krótkim pobycie w Polsce, wróciła do nowego Jorku, gdzie podjęła studia w prestiżowym Instytucie Lee Strasberga, jednocześnie dorabiając jako modelka. Najsłynniejszym i niewątpliwie przełomowym występem Izabelli Miko była gwiazdorska rola Sary Johnson w sequelu „W rytmie hip-hopu 2” (2006), w którym miała okazję wykorzystać swoje bogate doświadczenie taneczne.

Galerie

miniaturka miniaturka

Multimedia

więcej

więcej o artyście
1/10 Nastepne
Iza Miko i Mateusz Damięcki zawirują w tańcu
<a href=http://film.wp.pl/id,8213,name,Izabella-Miko,osoba.html>Izabela Miko</a>, <a href=http://film.wp.pl/id,645,name,Mateusz-Damiecki,osoba.html>Mateusz Damięcki</a> Następne

Izabela Miko, Mateusz Damięcki

7 maja padnie pierwszy klaps na planie nowego filmu „Kochaj i tańcz” – pierwszej polskiej komedii tanecznej.

Filmową Hanię, początkującą dziennikarkę, zagra Iza Miko. W roli Wojtka, chłopaka, którego największa pasją w życiu jest taniec, zobaczymy Mateusza Damięckiego.
Oceń 
  
Ocena 41/5 4.15 / 5
1/10 Nastepne
 
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!