search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Piotr Adamczyk

Mogący poszczycić się nieprzerwanym od 1995 roku pasmem sukcesów zawodowych aktor z krwi i kości, filmowy Karol Wojtyła oraz odtwórca Chopina. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów młodego pokolenia. Przez branżową prasę przyrównywany jest do Andrzeja Seweryna, Olgierda Łukaszewicza i Klausa Kinski. Jego hobby to jazda konna, nurkowanie, ogród oraz kolekcjonowanie win. Lubi ostre potrawy, nienawidzi papierosowego dymu. Podobno Piotr Adamczyk czytuje Harry’ego Pottera. Za największy skarb uważa życie rodzinne i dlatego pieczołowicie chroni je przed szukającą taniej sensacji prasą brukową. Piotr Adamczyk urodził się w 1972 roku. Największe uznanie zdobył dzięki roli Fryderyka Chopina w „Chopin pragnienie miłości” oraz Jana Pawła II w „Karol – człowiek, który został papieżem” i „Karol – papież, który pozostał człowiekiem”. W 2007 roku zagrał w komedii "Testosteron", a rok później w "Lejdis". W 2011 roku zagrał tytułową rolę w komedii "Och, Karol 2".

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej

więcej o artyście

więcej o filmie

miniaturka Dowiedz się więcej o filmie:

Och, Karol 2

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej o filmie
Czy Adamczyk wykoleguje Bobka?
Urosła mu niebezpieczna konkurencjaNastępne(fot. AKPA)

Urosła mu niebezpieczna konkurencja

W dalszym ciągu nie wiadomo, kto wcieli się w przystojnego amanta w nowej wersji kultowego przeboju lat 80-tych.

Mówi się, że spore szanse na zdobycie tej roli ma Filip Bobek, jednak na horyzoncie pojawiła się silna konkurencja w postaci Piotra Adamczyka, którzy również ostrzy sobie na nią zęby!


PIERWSZE PIERSI POLSKI
ODESZLI W EKSTAZIE!
Zobacz także:
Oceń 
  
Ocena 5/5 5 / 5
 



Opinie

Ocena: 0 [0]
~ja [2010-05-25 00:53]

Mam nadzieję, że Bobek tej roli nie dostanie
Nie ma chyba bardziej bezbarwnego aktora od Bobka. Karol nie musi być piękny, ale ma być wyrazisty i bardziej męski od bardzo zniewieściałego Bobka. Nie wierzę, że nie ma wśród naszych aktorów kogoś bardziej odpowiedniego.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~cei [2010-05-24 13:12]

Przecież Adamczyk to smutna paskuda z fatalną cerą
Bobek ujmujący i śliczniutki!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
donia [2010-05-24 12:33]

jaaa
przecież do tej roli potrzebny jest mega przystojniak, wiec nie ma porównania Adamczyk z Bobkiem!! Bobek jest boski !!

odpowiedz