search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Katarzyna Figura

Polska aktorka, która zagrała w filmach Roberta Altmana – w nagrodzonym na Festiwalu w Wenecji „Graczu” oraz w Pret-a-porter. To zdanie może odnosić się tylko do jednej polskiej gwiazdy. Mowa oczywiście o Katarzynie Figurze. Jest jedną z najbardziej popularnych aktorek współczesnego kina polskiego. W latach 80-tych była symbolem seksu. Okrzyknięto ją polską Marilyn Monroe”. Jeszcze w czasie studiów w szkole aktorskiej, wystąpiła u Krzysztofa Kieślowskiego i Wojciecha Jerzego Hasa. Popularność przyniósł jej „Pociąg do Hollywood” Radosława Piwowarskiego. Po tym filmie próbowała swoich sił, z powodzeniem zresztą, na arenie międzynarodowej. Wystąpiła m. in. w hiszpańskim „Estacion Central”, we francusko-amerykańskim filmie TV „Zakazane związki”, francuskim serialu TV „Navarro”. W 2002 roku po raz kolejny potwierdziła swój talent, grając u Polańskiego („Pianista”) i u Wajdy („Zemsta”). Ostatnio gra postacie doświadczonych życiem, bogatych wewnętrznie kobiet.

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej

więcej o artyście

więcej o filmie

więcej o filmie

Zobacz więcej w serwisach WP

Ale seriale

Ale seriale

Ale seriale

Podniecające polskie kino - ostre wideo!
Poprzednie Kasia Figura Następne(fot. AKPA)

Kasia Figura

Polskie aktorki nigdy nie przejmowały się brakiem staników, a nawet i majtek, w scenach. Niektóre nawet z tego aspektu aktorstwa zasłynęły. Jak nasza piękna i niezastąpiona Kasia Figura…

„Słoneczny Zegar” reż. Andrzej Kondratiuk
Historia o małżonkach, aktorce i reżyserze, którzy żyją na łonie natury, w chacie nad strumieniem, i realizują opowieść o własnym życiu, przemyśleniach i fantazjach.
Oceń 
  
Ocena 43/5 4.8 / 5
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!